​Amerykanie w Polsce już ćwiczą. Zobacz czołgi armii USA w akcji – ZDJĘCIA, WIDEO

  

Na poligonie ćwiczenia rozpoczęli amerykańscy żołnierzy, którzy stacjonują w Polsce. W internecie zamieszczono krótkie nagrania i zdjęcia, na których widać w akcji czołgi armii USA, które w ubiegłym tygodniu do dotarły do naszego kraju.

Wojska USA przybyły do Polski w ramach operacji Atlantic Resolve, która jest elementem programu zwiększenia amerykańskiej obecności w Europie (European Reassurance Initiative – ERI), zainicjowanej w 2014 r. wobec rosyjskiej agresji na Ukrainie. Przybycie sił USA jest efektem ustaleń szczytu NATO w Warszawie z 2016 roku. Częścią operacji Atlantic Resolve były dotychczasowe pobyty amerykańskich pododdziałów w Polsce i sąsiednich krajach.

Skierowana do Polski brygadowa grupa bojowa liczy 3,5 tys. ludzi i ma na wyposażeniu 400 pojazdów gąsienicowych i ponad 900 kołowych, w tym 87 czołgów M1A2 Abrams, 18 samobieżnych haubic kal. 155 mm Paladin, ponad 400 samochodów Humvee i 144 bojowe wozy piechoty Bradley.fot. facebook.com/pg/3BCT4ID

Dowództwo pancernej brygady, pododdziały zabezpieczenia i bataliony wsparcia, pułk artylerii polowej, szwadrony kawalerii mają stacjonować w Żaganiu, Świętoszowie, Skwierzynie i Bolesławcu. Od lutego amerykański żołnierze wraz ze swoim sprzętem zaczną się dyslokować w regionie, by ćwiczyć z europejskimi sojusznikami.Pierwszą dziewięciomiesięczną zmianę rozpoczyna 3 Pancerna Brygadowa Grupa Bojowa (Armored Brigade Combat Team, ABCT) z 4 Dywizji Piechoty w Fort Carson w stanie Kolorado. W samym Żaganiu ma stacjonować dowództwo „Żelaznej Brygady”.fot. facebook.com/pg/3BCT4ID

Z udziałem premier Beaty Szydło i szefa MON Antoniego Macierewicza odbyło się w minioną sobotę w Żaganiu uroczyste powitanie żołnierzy amerykańskich przyjeżdżających do Polski w ramach wzmocnienia wschodniej flanki NATO. Decyzja w tej sprawie zapadła na szczycie Sojuszu Północnoatlantyckiego w lipcu 2016 r. w Warszawie.

Uroczystość powitania wojsk USA była transmitowana na telebimach w 15 innych miastach w kraju, głównie wojewódzkich. Pod hasłem „Bezpieczna Polska” MON zorganizował wydarzenia, w czasie których można było z bliska zobaczyć uzbrojenie i sprzęt wojskowy oraz pokazy przygotowane przez żołnierzy, a także posłuchać koncertów. Imprezy te, oprócz Żagania, odbywały się w Warszawie, Białymstoku, Bydgoszczy, Gdyni, Katowicach, Kielcach, Krakowie, Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Opolu, Poznaniu, Rzeszowie, Szczecinie i Wrocławiu.
fot. ​facebook.com/pg/3BCT4ID
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP,niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Gasiuk-Pihowicz poszła szukać drożyzny. Zrobiła zdjęcie, podpisała, a internauci pękają ze śmiechu

/ zdjęcie w tle: pixabay.com/CC0/ulleo; Twitter.com/Kamila Gasiuk-Pihowicz (@Gasiuk_Pihowicz)

  

Politycy opozycji wciąż są na tropie drożyzny. Po zmasowanej akcji paragonowej, w mediach społecznościowych wciąż pojawiają się wpisy o tematyce "cenowej". Taki post zamieściła też na Twitterze Kamila Gasiuk-Pihowicz. Posłanka PO-KO wrzuciła zdjęcie, na którym trzyma kapustę i w komentarzu dopisała jej cenę. Sęk w tym, że tabliczka na zdjęciu pokazuje zupełnie coś innego. Internauci mieli z tego kupę śmiechu.

Politycy opozycji ostatnio gremialnie ruszyli do sklepów i na bazary, by powiadomić społeczność internetową o panujących tam cenach. Jednym z pierwszych przejawów akcji "Stop drożyźnie" stała się akcja paragonowa, która odbiła się w social media szerokim echem, jednak chyba nie do końca brzmiącym tak, jak założyli sobie jej pomysłodawcy i uczestnicy.

[polecam:https://niezalezna.pl/288253-politycy-ko-poszli-na-zakupy-aby-pokazac-paragony-i-wpadli-w-pulapke-hitem-mortadela-wloska]

Wciąż na profilach polityków opozycji można odnaleźć wpisy o cenach na ryneczkach i w sklepach. W piątek na swoim profilu na Twitterze serię zdjęć przy kapuście, papryce i koperku zamieściła posłanka PO-KO, Kamila Gasiuk-Pihowicz. 

"Zakupy na targu w Różanie, od których zaczęłam dzień udowodniły jak w ostatnich czterech latach podrożały ceny żywności. Podstawowe produkty podrożały nawet 3-krotnie - na przykład kapusta, z ok. 2 zł do 6 zł za kilogram"

- napisała we wpisie Gasiuk-Pihowicz, dumnie prezentując na zdjęciu kapustę.

Sęk w tym, że na trzymanej przez posłankę tekturce w istocie widniało "Kapusta 6,50", tyle tylko, że zamiast "za kilogram", była to cena "za sztukę" - co zresztą bardzo wyraźnie widać.

Internauci szybko wychwycili tę niespójność.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Twitter, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl