​Amerykanie w Polsce już ćwiczą. Zobacz czołgi armii USA w akcji – ZDJĘCIA, WIDEO

Na poligonie ćwiczenia rozpoczęli amerykańscy żołnierzy, którzy stacjonują w Polsce.

facebook.com/pg/3BCT4ID
Na poligonie ćwiczenia rozpoczęli amerykańscy żołnierzy, którzy stacjonują w Polsce. W internecie zamieszczono krótkie nagrania i zdjęcia, na których widać w akcji czołgi armii USA, które w ubiegłym tygodniu do dotarły do naszego kraju.

Wojska USA przybyły do Polski w ramach operacji Atlantic Resolve, która jest elementem programu zwiększenia amerykańskiej obecności w Europie (European Reassurance Initiative – ERI), zainicjowanej w 2014 r. wobec rosyjskiej agresji na Ukrainie. Przybycie sił USA jest efektem ustaleń szczytu NATO w Warszawie z 2016 roku. Częścią operacji Atlantic Resolve były dotychczasowe pobyty amerykańskich pododdziałów w Polsce i sąsiednich krajach.

Skierowana do Polski brygadowa grupa bojowa liczy 3,5 tys. ludzi i ma na wyposażeniu 400 pojazdów gąsienicowych i ponad 900 kołowych, w tym 87 czołgów M1A2 Abrams, 18 samobieżnych haubic kal. 155 mm Paladin, ponad 400 samochodów Humvee i 144 bojowe wozy piechoty Bradley.fot. facebook.com/pg/3BCT4ID

Dowództwo pancernej brygady, pododdziały zabezpieczenia i bataliony wsparcia, pułk artylerii polowej, szwadrony kawalerii mają stacjonować w Żaganiu, Świętoszowie, Skwierzynie i Bolesławcu. Od lutego amerykański żołnierze wraz ze swoim sprzętem zaczną się dyslokować w regionie, by ćwiczyć z europejskimi sojusznikami.Pierwszą dziewięciomiesięczną zmianę rozpoczyna 3 Pancerna Brygadowa Grupa Bojowa (Armored Brigade Combat Team, ABCT) z 4 Dywizji Piechoty w Fort Carson w stanie Kolorado. W samym Żaganiu ma stacjonować dowództwo „Żelaznej Brygady”.fot. facebook.com/pg/3BCT4ID

Z udziałem premier Beaty Szydło i szefa MON Antoniego Macierewicza odbyło się w minioną sobotę w Żaganiu uroczyste powitanie żołnierzy amerykańskich przyjeżdżających do Polski w ramach wzmocnienia wschodniej flanki NATO. Decyzja w tej sprawie zapadła na szczycie Sojuszu Północnoatlantyckiego w lipcu 2016 r. w Warszawie.

Uroczystość powitania wojsk USA była transmitowana na telebimach w 15 innych miastach w kraju, głównie wojewódzkich. Pod hasłem „Bezpieczna Polska” MON zorganizował wydarzenia, w czasie których można było z bliska zobaczyć uzbrojenie i sprzęt wojskowy oraz pokazy przygotowane przez żołnierzy, a także posłuchać koncertów. Imprezy te, oprócz Żagania, odbywały się w Warszawie, Białymstoku, Bydgoszczy, Gdyni, Katowicach, Kielcach, Krakowie, Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Opolu, Poznaniu, Rzeszowie, Szczecinie i Wrocławiu.
fot. ​facebook.com/pg/3BCT4ID

 

Źródło: PAP,niezalezna.pl

#Polska #Amerykanie #Amerykanie w Polsce #żołnierze #czołgi #USA #NATO

plk
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo