Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę obniżającą wiek emerytalny

  

Prezydent Andrzej Duda podpisał w poniedziałek ustawę z dnia 16 listopada 2016 r. o zmianie ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych oraz niektórych innych ustaw. Ustawa przewiduje obniżenie od 1 października 2017 r. wieku emerytalnego do 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn.

Prezydent Andrzej Duda podkreślił, że związek NSZZ Solidarność od ponad trzech lat - od 2012 r. protestował przeciwko podwyższeniu wieku emerytalnego.

„To naprawdę piękny dzień dla nas, którzy tę sprawę traktowaliśmy i traktujemy jako niezwykle ważną i piękny dzień dla „Solidarności”, która przez ponad 3 lata od 2012 roku protestowała przeciwko podwyższeniu wieku emerytalnego. Przypomnę, że cała sprawa rozpoczęła się w 2011 roku, kiedy ten element stał się poważnym argumentem w kampanii wyborczej, wówczas parlamentarnej - powiedział prezydent. 

Andrzej Duda przypomniał, że Donald Tusk nie wywiązał się ze swojej obietnicy. 

Wtedy to Donald Tusk, który kandydował na urząd premiera, zobowiązywał się, że podwyższenia wieku emerytalnego nie będzie. Niestety w 2012 roku, jak wybory się rozstrzygnęły, zrobił coś, czego polityk nigdy robić nie powinien. Złamał tę obietnicę i przez Sejm i Senat została przeprowadzona ustawa podwyższająca wiek emerytalny - stwierdził Duda. 


 
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: prezydent.pl
Tagi

Wczytuję komentarze...

Dwaj aktorzy zginęli na planie serialu

Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com

  

Dwaj aktorzy ponieśli śmierć, biorąc udział w zdjęciach do serialu meksykańskiej stacji Televisa pt. "Bez strachu przed prawdą" ("Sin Miedo a la Verdad"). Do tragedii doszło w czwartek, gdy pokonywali wysoko zawieszony most.

Obaj aktorzy, Jorge Navarro Sanchez i Luis Gerardo Rivera, znani byli w Ameryce Łacińskiej głównie z seriali telewizyjnych.

Rivera, aktor teatralny, grał m.in. w głośnych serialach "Pan niebios", "Błękitny demon" i "Paramedycy". Navarro Sanchez zaś znany był m.in. z popularnego filmu "Róża z Guadalupe".

W czasie kręcenia jednej ze scen filmu o piratach komputerowych w górach, na wschód od stolicy Meksyku, w miejscowości Agricola Oriental, obaj aktorzy runęli w przepaść podczas sceny na wiszącym moście

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts