Ostatni dzień Rzeplińskiego. Koniec kadencji obecnego prezesa Trybunału

  

Prezes Trybunału Konstytucyjnego kończy dziś pracę. Jutro już nie będzie prezesem TK. Dziewięcioletnia kadencja Andrzeja Rzeplińskiego dobiegła końca. Internauci żegnają go bez żalu.

We czwartek Sejm wybrał nowego sędziego TK, którym został dr hab. Michał Warciński, dyrektor biura analiz sejmowych. Senat bez poprawek przyjął ustawę wprowadzającą prawo o Trybunale, które reguluje m.in. kwestie wyboru nowego prezesa. Teraz czeka ona na podpis prezydenta Andrzeja Dudy.

Jest szansa na zakończenie sporu o TK – mówił nam Marek Ast, poseł PiS-u w nawiązaniu do dzisiejszego dnia – końca kadencji Rzeplińskiego.Internauci żegnają Andrzeja Rzeplińskiego:


Niektórzy przewidują co będzie się działo.Przypominane są słowa Andrzeja Rzeplińskiego. Internauci liczą, że się spełnią.Przy okazji w sieci wyśmiewane są "spontaniczne" demonstracje KOD-ziarzy.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Chiny: Śmiertelne żniwo koronawirusa

Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com

  

Władze Chin oficjalnie potwierdziły dziś rano czasu miejscowego 41 ofiar śmiertelnych nowego koronawirusa. Zarażonych jest już ponad 1000 osób, spośród których 57 jest stanie krytycznym.

Wcześniej władze prowincji Hubei ze stolicą w Wuhan, gdzie tuż przed Nowym Rokiem wybuchła epidemia nowego koronawirusa, informowały o kolejnych 15 przypadkach śmiertelnych i 180 nowych zakażeniach.

Do tej pory wszystkie (41) potwierdzone zgony miały miejsce w Chinach, ale wirus wykryto również w Tajlandii, Wietnamie, Singapurze, Japonii, Korei Południowej, Tajwanie, Nepalu, Francji i Stanach Zjednoczonych.

W 13 miastach prowincji Hubei zawieszono komunikację miejską i ograniczono transport oraz odwołano imprezy publiczne. Ocenia się, że wprowadzone przez władze ograniczenia i blokady komunikacyjne dotknęły bezpośrednio 26 mln ludzi w tym zamieszkiwanym przez 60 mln mieszkańców regionie.

Także w Pekinie większość imprez kulturalnych jest odwołana. Dyrekcja kompleksu Zakazanego Miasta, gdzie znajduje się dawny pałac cesarski dynastii Ming i Qing ogłosiła w piątek, że w sobotę i w niedzielę obiekt będzie zamknięty dla zwiedzających. Zamknięto także odcinki Wielkiego Muru i Disneyland w Szanghaju.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts