To, że jeszcze żyjesz oznacza, że mnie nie spotkałeś! – raper i kibol grozi „lemingom”

  

„Ciągle włóczę się po mieście z kominiarką i nożem… Możesz prosić mnie i błagać, ale jestem bez litości: łamię kości, tłukę kości aż do nieprzytomności!” – ostrzega „leminga” w jednym z najnowszych utworów raper Evtis. Evtis jest twórcą… niepełnosprawnym, częściowo sparaliżowanym od dzieciństwa. Jako kibic i narodowiec w piosence „Słaby kibol” postanowił sparodiować medialną kampanię straszenia młodymi patriotami, która w ostatnich miesiącach sięgnęła szczytów absurdu.

Evtis, czyli Mariusz Chojnacki będzie dziś w gościem programu Piotr Lisiewicza „Wywiad z chuliganem” w Telewizji Republika o 21.30.

„Choć synowie Twych katów mają władze, mają media, jest to tylko kwestią czasu kiedy każdy ubek przegra” – rapuje Evtis w piosence „Zachowałaś się jak trzeba”, poświęconej Ince.

Ze strony elit III RP słyszymy ostatnio cyklicznie jęki, co porobiło się z młodzieżą. Salony nic nie rozumieją, bo zlekceważyły takich ludzi, jak mój dzisiejszy gość

– mówi Piotr Lisiewicz, autor „Wywiadu z chuliganem”.

Jego zdaniem Evtis należy do twórców, którzy przeorali świadomość młodych Polaków w ostatnich latach, co przyczyniło się także do zmian na scenie politycznej.

Przed nim o Żołnierzach Wyklętych rapował Tadek Polkowski, ale Evtis przełożył te same opowieści na język zrozumiały dla jeszcze młodszego słuchacza. I okazało się, że zainteresowanych jego twórczością są setki tysięcy

– ocenia Lisiewicz.
W utworze „Ochotnik” Evtis rapuje i rotmistrzu Pileckim: „Jestem zwykłym kibolem prostym chłopakiem, dzięki niemu jestem dumny, że jestem Polakiem. To ochotnik co za Polskę oddał swoje życie, niezłomny bohater, mój wielki autorytet”.

O Ince śpiewa: „Gdy poznawałem Twą historię przechodziły mnie ciarki, łzy do oczu napływały czytając kolejne kartki. Teraz gdy piszę ten tekst, trzęsą mi się ręce. Chociaż tyle mogę zrobić, to dla Ciebie w podzięce”.

W „Wywiadzie z chuliganem” Evtis, który jako 3-latek przeżył wypadek, w wyniku którego był w dzieciństwie sparaliżowany, opowie też o swojej walce o to, by samodzielnie chodzić. I o tym jak on, niepełnosprawny, został przyjęty przez kiboli Lecha Poznań, których media przedstawiają jako wyznawców kultu siły. - Poznałem w czasie wyjazdów na mecze wielu wspaniałych ludzi, moich przyjaciół. Nigdy kibice nie potraktował mnie źle. Nie mogę tego powiedzieć o policji – stwierdza.

Ostatnio pułkownik Adam Mazguła, obrońca ubeckich emerytur, zarzucił rządowi, że kibole są przez niego „pielęgnowani i dopieszczani”. - Czułem się szczególnie dopieszczany przez władzę za rządów obecnych „obrońców demokracji”, gdy na meczu w Chorzowie w 2013 r. policja mnie spałowała, bo za wolno szedłem na stadion. Ci policjanci doskonale wiedzieli, że szybciej chodzić nie mogę. A kolega, który całą sytuację nagrał telefonem komórkowym został zwinięty do radiowozu, pobity i skasowano mu cały film – odpowiada mu Evtis.

Raperem został dzięki… „Gazecie Wyborczej”, bo zdenerwowały go jej kłamstwa.

Wszystko zaczęło się na pewno od Gazety Wyborczej i jej artykułów o kibicach Lecha. Mnie to zabolało, bo wiedziałem, jak jest prawda i że te artykuły to zwykła ściema. Gazeta Wyborcza i TVN to wrogowie numer jeden na mojej liście. Staram się pokazywać ich zakłamanie i hipokryzję

– mówi Evtis.

Jak podkreśla Lisiewicz, Evtis łączy w swej twórczości utwory wyciskające łzy z oczu z satyrą i „szyderą” z propagandy. – Słowa „łamię kości, tłukę kości aż do nieprzytomności” przejdą z pewnością do historii hip-hopowej satyry – przewiduje.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

75 lat Kongresu Polonii Amerykańskiej

/ Tomasz Hamrat / Gazeta Polska

  

"Jestem pełen głębokiego uznania dla roli jaką odgrywa Kongres Polonii Amerykańskiej w integrowaniu środowisk polonijnych w Stanach Zjednoczonych" - powiedział minister Adam Kwiatkowski w Chicago, podczas gali 75-lecia Kongresu Polonii Amerykańskiej.

Podczas uroczystej gali, która odbyła się w Chicago w czwartek, o 19:00 czasu lokalnego minister Adam Kwiatkowski odczytał list prezydenta Andrzeja Dudy skierowany do członków Kongresu Polonii Amerykańskiej. Mówił o znaczeniu Polonii w USA i podziękował członkom KPA za pracę dla dobra ojczyzny.

Jestem pełen głębokiego uznania dla roli jaką odgrywa Kongres Polonii Amerykańskiej w integrowaniu środowisk polonijnych w Stanach Zjednoczonych. Z okazji tego pięknego jubileuszu pragnę złożyć Państwu gratulacje i najlepsze życzenia. W imieniu Rzeczypospolitej Polskiej dziękuje za to, co członkowie Kongresu na przestrzeni kilku pokoleń uczynili dla kultywowania idei polskiej niepodległości oraz umacniania dobrego imienia Polaków

- powiedział minister Kwiatkowski.

Prezes KPA Frank Spula w swoim przemówieniu podziękował gościom za przybycie oraz nawiązał do długoletniej historii i tradycji Kongresu. Czasy się zmieniają jednak misja KPA pozostaje taka sama. Prezes wierzy, że Kongres jest w stanie dostosowywać się do nowych wyzwań oraz zmieniających się potrzeb Polonii.

Razem działamy dla dobra Polonii oraz Polski, kraju z którego pochodzimy i skąd przybyli nasi przodkowie

-  powiedział Spula.

Przemówienie wygłosił także generał Michael Zerbonia. Mówił o roli Polski i polskich żołnierzy w NATO. Generał Zerbonia brał udział w operacjach wojennych w Iraku oraz w Afganistanie.

Należy podkreślić ważność sojuszu polsko-amerykańskiego dla bezpieczeństwa Polski oraz USA. Żołnierze amerykańscy i polscy bardzo dobrze ze sobą współpracują

-  powiedział Zerbonia.

W bankiecie brało udział ponad 150 gości z Polski i USA, sala była wypełniona po brzegi. Obecni byli przedstawiciele organizacji z Polski m.in. Hanna Gałązka, wiceprezes "Wspólnoty Polskiej", która odczytała list od prezesa Dariusza Bonisławskiego. Swoje gratulacje oraz życzenia przekazali także politycy amerykańscy i członkowie parlamentu, między innymi Daniel Lipinski, przedstawiciel stanu Illinois w Waszyngtonie. Lipinski podkreślił, że ten jubileusz jest ważny także dlatego, że w tym roku jest rocznica 100-lecia relacji dyplomatycznych pomiędzy USA i Polską. "KPA reprezentuje w USA 10 milionów Amerykanów, którzy mają polskie korzenie", powiedział Lipinski. Senator Kristen Gillibrand z Nowego Yorku przekazując gratulacje stwierdziła, że KPA spełnia wielką rolę w szerzeniu informacji o kulturze i historii Polski. 

Kongres Polonii Amerykańskiej powstał w 1944 podczas wiecu w Buffalo, podczas którego było obecnych 2500 delegatów z różnych organizacji polonijnych. Kongres od samego początku istnienia był zaangażowany w pomoc w odzyskiwaniu przez Polskę niepodległości oraz umacnianiu dobrych stosunków z USA, począwszy od 1960 roku, kiedy to prezydent USA Dwight Eisenhower spotkał się z przedstawicielami KPA w Chicago.

Senator John Kennedy także przemawiał podczas tamtego zjazdu. W 1984 prezydent Ronald Reagan spotkał się z liderami Kongresu podczas obchodów 40-lecia wybuchu Powstania Warszawskiego. Z kolei prezydent Donald Trump spotkał się z Prezesem Frankiem Spulą oraz przedstawicielami KPA w Chicago w 2016 roku, podczas swojej kampanii prezydenckiej.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl