21 członków zorganizowanej grupy przestępczej zatrzymali funkcjonariusze CBŚP. W akcji wzięło udział 300 policjantów którzy weszli jednocześnie do 40 mieszkań w 4 województwach - najwięcej z nich znajdowało się w woj. wielkopolskim. Wśród zatrzymanych jest znany zawodnik MMA - Michał M.

Policja ustaliła, że grupa zajmowała się głównie przemytem narkotyków z karaibskiej wyspy Aruby. Przemytnicy mieli połykać prezerwatywy wypełnione narkotykami. Po ekshumacji ciała jednego z nich sekcja wykazała w jego przewodzie pokarmowym 12 porcji płynnej kokainy o wartości 2 mln zł.

Funkcjonariusze ustalili, że członkowie grupy podczas prób rozwiązywania konfliktów z innymi przestępcami posługiwali się bronią palną, w tym długą -   karabiny AK-47. W skład grupy wchodziło również dwóch funkcjonariuszy policji i jeden emerytowany funkcjonariusz.

Podczas przeszukań policja zabezpieczyła luksusowe samochody, ponad 117 tys. zł,  15, 5 tys. euro, zegarki i złoto. Na koncie jednego z podejrzanych zabezpieczono również 100 tys. zł na poczet przyszłych kar. 

Zatrzymani oskarżeni są między innymi o przemyt co najmniej 40 kilogramów kokainy o wartości czarnorynkowej 14 milionów złotych i 200 kg haszyszu. Straty skarbu państwa w związku z handlem nielegalnym tytoniem oszacowano na ponad 17 mld zł.

Zatrzymanym grozi 15 lat więzienia.