Akcja CBŚP, wielu zatrzymanych. Menadżer gwiazdy MMA Michała M. - ujawnił szczegóły

  

Wielka akcja funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego Policji, którzy wkroczyli do mieszkań kilkudziesięciu osób. Zatrzymania przeprowadzono w kilku województwach. - Obyło się bez problemów, bo działania przeprowadzi fachowcy szkoleni do takich sytuacji - zapewnia portal niezalezna.pl komisarz Agnieszka Hamelusz. Sensacją jest, że zatrzymano również Michała M., gwiazdę MMA.

Śledztwo prowadzi Prokuratura Okręgowa w Poznaniu, ale nie udziela na razie żadnych informacji. Nawet o jaki charakter przestępstw podejrzane są osoby, które dzisiaj zatrzymano. Powodem są toczące się przesłuchania, dopiero będą też składane wnioski o tymczasowe aresztowanie.

Skontaktowaliśmy się również z CBŚP. Rzeczniczka Biura także nie była zbyt rozmowna. Czy jednak wpadli wszyscy, którzy znaleźli się na liście do realizacji?

- Tak, wykonaliśmy swoje zadanie - stwierdziła. Jakieś problemy, ktoś stawiał opór, próbował uciekać? - Nie było żadnych nadzwyczajnych sytuacji. W zatrzymaniach brali udział fachowcy - dodaje.

Nie jest wykluczone, że jutro odbędzie się konferencja, na której podane zostaną szczegóły. Tymczasem oświadczenie w sprawie zatrzymania Michała M. rozesłał jego menedżer Norbert Sawicki:

"W dniu wczorajszym o godzinie 6.00 rano doszło do zatrzymania Michał Materli przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego w Poznaniu.

Został on zatrzymany w swoim mieszkaniu, w którym mieszkał ze swoją żoną oraz dwójką małoletnich dzieci. Funkcjonariusze dokonali zatrzymania z użyciem materiałów wybuchowych oraz granatów hukowych.

Sam sposób zatrzymania Michała Materli przez funkcjonariuszy budzi daleko idące wątpliwości, zarówno, co do adekwatności użytych środków jak i samych podstaw zatrzymania. Warto zauważyć, że do zatrzymań w ostatnich latach, w o wiele poważniejszych sprawach, nie były używane tak drastyczne środki.

W szczególności kontrowersje budzi fakt, że w wyniku rozpoznania operacyjnego powinno wynikać, że w mieszkaniu znajdują się małoletnie dzieci, które zostały poddane wielkiemu stresowi. W związku z powyższym, na sposób zatrzymania zostanie złożone zażalenie.

Michałowi Materli postawiono zarzuty, które są dla niego kompletnie niezrozumiałe jak i również dla ustanowionego przez niego obrońcy. Ponadto, nie przedstawiono dowodów, z których mogłaby wynikać wina oraz zasadność postawionych zarzutów.

W obecnej chwili czekamy na stanowisko prokuratury odnośnie, co do ewentualnych środków zapobiegawczych i dalszych kroków w sprawie".
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: radiozet.pl,niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...


Węgrzy łamią zakazy

/ pixabay.com/RGY23

  

- Wraz z nastaniem ładnej pogody Węgrzy coraz częściej łamią zasady ochrony przed koronawirusem – poinformował przedstawiciel sztabu operacyjnego ds. koronawirusa. Władze poinformowały też o przekazaniu wyposażenia ochronnego Macedonii Północnej.

Ppłk Robert Kiss ze sztabu operacyjnego ds. ochrony przed koronawirusem oświadczył na konferencji prasowej online, że mieszkańcy Budapesztu coraz częściej łamią ograniczenia w wychodzeniu. W niedzielę policja interweniowała w związku z tym dwa razy częściej niż w sobotę – aż 614 razy, przy czym w 24 przypadkach wymierzono grzywny, a w 16 złożono doniesienie o popełnieniu przestępstwa.

Zgodnie z wprowadzonymi ograniczeniami Węgrom wolno wychodzić z domu tylko z istotnych powodów np. do pracy lub w celu zrobienia zakupów. Za istotny powód jest też uznawane uprawianie sportu lub spacer, przy czym najlepiej spacerować na terenach zielonych – można to robić pojedynczo lub w towarzystwie osób mieszkających w tym samym mieszkaniu, ale z zachowaniem odległości co najmniej 1,5 metra od innych.

Już wczoraj Kiss mówił, że mimo zakazu gromadzenia się w wielu miejscach Budapesztu zbierają się duże grupy osób – na przykład na terenach parkowych na wyspie Małgorzaty, na wzgórzu Normafa czy w centrum. Dzisiaj poinformował, że do tej pory policja interweniowała już 4292 razy, w tym w 532 przypadkach wymierzyła grzywny.

Władze obawiają się wybuchu epidemii w stolicy Węgier, gdzie koncentruje się 62 proc. przypadków zakażenia koronawirusem w kraju.

Kiss powiedział też, że w związku z pandemią wszczęto dotąd 159 postępowań karnych, z czego 37 dotyczyło oszustw, 24 gróźb stworzenia zagrożenia publicznego, a 45 rozpowszechniania informacji siejących panikę. Stwierdzono też przypadki łamania ograniczeń dotyczących otwarcia sklepów. Od 17 marca sklepy – z wyjątkiem sklepów spożywczych, aptek i drogerii – mogą być otwarte tylko do godz. 15.

Tymczasem szef węgierskiej dyplomacji Peter Szijjarto poinformował, że Węgry przekazały w poniedziałek Macedonii Północnej w darze wyposażenie ochronne: 100 tys. masek oraz 5 tys. sztuk odzieży ochronnej.

Szijjarto zaznaczył, że Węgry są w stanie pomagać innym krajom, gdyż kupiły linię produkcyjną masek ochronnych od Chin i wkrótce rozpoczną ich produkcję. Dodał, że między chińskimi miastami i Budapesztem nieustannie kursują samoloty, które dostarczają wyposażenie i sprzęt ochronny.

Podkreślił, że Węgry w ramach odpowiedzialnej polityki sąsiedztwa udzieliły już podobnej pomocy Słowenii, Chorwacji i Serbii.

„Jeśli te kraje osłabną w sensie dosłownym i przenośnym, będą miały mniejszą zdolność ochrony i jeśli nastąpi duża presja nielegalnej migracji – co niestety jest prawdopodobne – to taki kraj nie będzie mógł się jej przeciwstawić, nie zdoła zatrzymać presji migracyjnej, a w interesie nas, Węgrów, leży to, by linia skutecznej obrony przed presją migracyjną znajdowała się jak najbardziej na południe”

– oznajmił Szijjarto.

Na Węgrzech stwierdzono dotąd 744 przypadki zarażenia koronawirusem. 38 osób zmarło, a 67 uznano za wyleczone.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts