To Petru stoi za antyrządową debatą ws. Polski, którą Parlament Europejski przeprowadzi 13 grudnia

  

13 grudnia w Parlamencie Europejskim odbędzie się kolejna debata na temat praworządności w Polsce. Jak informuje RMF FM za wnioskiem o organizację debaty odpowiedzialny jest Ryszard Petru. Razem z  europejskimi liberałami podjęli decyzję podczas kongresu ALDE, który odbywał się w Warszawie w dniach 1-3 grudnia.

To właśnie Porozumienie Liberałów i Demokratów na rzecz Europy (ALDE) jest inicjatorem debaty na temat Polski, która odbędzie się 13 grudnia.

- Petru walczy o przywództwo opozycji w Polsce, widzi w takiej debacie na europejskim forum swoją szansę – powiedział RMF FM jeden rozmówców w europarlamencie.

Trybunał Konstytucyjny jest sparaliżowany i prawdopodobnie będzie tylko gorzej, gdy obecny prezes TK zostanie zastąpiony. Publiczne media są w pełni pod kontrolą polityczną, a media prywatne pod rosnącą presją finansową

– piszą europejscy liberałowie w oświadczeniu.

- Eurodeputowani będą  dyskutować o nieistniejących problemach w rocznicę historycznych wydarzeń – powiedział RMF FM europoseł Ryszard Legutko dodając, że debata nt. Polski 13 grudnia będzie "groteską".


Decyzję ws. debaty podjęła Konferencja Przewodniczących Parlamentu, czyli szefowie grup politycznych. Rzecznik Parlamentu Europejskiego Jaume Duch potwierdził, że Debata nt. Polski odbędzie się 13 grudnia po południu.

Debata nie zakończy się jednak rezolucją, nie będzie więc miała wielkiego znaczenia.

- Data 13 grudnia jest szczególna i symboliczna, dlatego działanie Ryszarda Petru jest tym bardziej skandaliczne. Wzywamy Ryszarda Petru, by uszanować datę 13 grudnia i nie podejmować działań na szkodę Polski - mówił na konferencji prasowej poseł PiS. Jacek Sasin.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: RMF FM
Tagi

Wczytuję komentarze...

Zmarł znany aktor Tadeusz Pluciński. Miał 92 lata

Tadeusz Pluciński / By Fryta 73 from Strzegom (Wikimedia Commons account: Fryta73) - Tadeusz Pluciński, CC BY-SA 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=76547581

  

Tadeusz Pluciński - aktor, ceniony za kreacje amantów - zmarł dzisiaj w Domu Artystów Weteranów w Skolimowie w wieku 92 lat - podał Związek Artystów Scen Polskich.

Tadeusz Pluciński, urodzony 25 września 1926 w Łodzi, w 1949 ukończył studia na łódzkim oddziale warszawskiej PWST. Od 1954 roku związany był z teatrami warszawskimi, m.in. Polskim (1963-1976) i Syreną (od 1976). Na ekranie debiutował jeszcze na studiach epizodem w dramacie Wandy Jakubowskiej "Ostatni etap" (1947).

Popularność zawdzięczał rolom komediowym, zarówno telewizyjnym jak i kinowym. Najbardziej znane filmy z jego udziałem to: "Mąż swojej żony" (1960), "Szczęściarz Antoni" (1960), "Dzięcioł" (1970), "Niebieskie jak Morze Czarne" (1971), "Poszukiwany poszukiwana" (1972), "Brunet wieczorową porą" (1976) i "Co mi zrobisz jak mnie złapiesz" (1978).

Wystąpił też w filmach "Hydrozagadka" (1970), "Podróż za jeden uśmiech" (1971), "Stawiam na Tolka Banana" (1973), a także w serialach - "Stawka większa niż życie" (1967), "Czterdziestolatek" (1975), "Kariera Nikodema Dyzmy" (1979) i "Alternatywy 4 (1983).

Pluciński pojawiał się w ostatnich latach w wielu serialach: w "Na dobre i na złe", "Na wspólnej" czy w "Pitbullu". Występował też w najpopularniejszym słuchowisku Polskiego Radia "Matysiakowie", gdzie po śmierci Tadeusza Borowskiego wcielał się w rolę Stacha Matysiaka.

Autobiograficzne wspomnienia Plucińskiego w rozmowie z Magdaleną Adaszewską ukazały się pt. "Na wieki wieków amant". Aktor słynął z bogatego życia uczuciowego - był czterokrotnie żonaty: ze śpiewaczką operową Bożeną Brun-Barańską, z aktorką Iloną Stawińską, z tancerką Krystyną Mazurówną, z aktorką Jolantą Wołłejko.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl