To Petru stoi za antyrządową debatą ws. Polski, którą Parlament Europejski przeprowadzi 13 grudnia

13 grudnia w Parlamencie Europejskim odbędzie się kolejna debata na temat praworządności w Polsce. Jak informuje RMF FM za wnioskiem o organizację debaty odpowiedzialny jest Ryszard Petru.

Tomasz Adamowicz/Gazeta Polska
13 grudnia w Parlamencie Europejskim odbędzie się kolejna debata na temat praworządności w Polsce. Jak informuje RMF FM za wnioskiem o organizację debaty odpowiedzialny jest Ryszard Petru. Razem z  europejskimi liberałami podjęli decyzję podczas kongresu ALDE, który odbywał się w Warszawie w dniach 1-3 grudnia.

To właśnie Porozumienie Liberałów i Demokratów na rzecz Europy (ALDE) jest inicjatorem debaty na temat Polski, która odbędzie się 13 grudnia.

- Petru walczy o przywództwo opozycji w Polsce, widzi w takiej debacie na europejskim forum swoją szansę – powiedział RMF FM jeden rozmówców w europarlamencie.

Trybunał Konstytucyjny jest sparaliżowany i prawdopodobnie będzie tylko gorzej, gdy obecny prezes TK zostanie zastąpiony. Publiczne media są w pełni pod kontrolą polityczną, a media prywatne pod rosnącą presją finansową

– piszą europejscy liberałowie w oświadczeniu.

- Eurodeputowani będą  dyskutować o nieistniejących problemach w rocznicę historycznych wydarzeń – powiedział RMF FM europoseł Ryszard Legutko dodając, że debata nt. Polski 13 grudnia będzie "groteską".


Decyzję ws. debaty podjęła Konferencja Przewodniczących Parlamentu, czyli szefowie grup politycznych. Rzecznik Parlamentu Europejskiego Jaume Duch potwierdził, że Debata nt. Polski odbędzie się 13 grudnia po południu.

Debata nie zakończy się jednak rezolucją, nie będzie więc miała wielkiego znaczenia.

- Data 13 grudnia jest szczególna i symboliczna, dlatego działanie Ryszarda Petru jest tym bardziej skandaliczne. Wzywamy Ryszarda Petru, by uszanować datę 13 grudnia i nie podejmować działań na szkodę Polski - mówił na konferencji prasowej poseł PiS. Jacek Sasin.

 

Źródło: RMF FM

#Ryszard Petru #debata #Unia Europejska #13 grudnia #stan wojenny #Parlament Europejski

Marek Nowicki
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo