Prokurator od Amber Gold odmówiła składania zeznań. Powód? Jak z kiepskiej komedii

  

Prokuratorzy przesłuchiwani przez komisję ds. Amber Gold słyną z zasłaniania się niepamięcią. Niektórzy twierdzili, że nie zdawali sobie sprawy z wagi jaką osiągnęła afera. Dziś przed komisją stanęli Andrzej Łojkowski i Katarzyna Brzezińska. Na pytanie dotyczące przebiegu postępowań dyscyplinarnych wobec prokuratorów zajmujących się Amber Gold odpowiedziała, że prawo zabrania jej udostępniania informacji na ten temat. Sytuacja jest o tyle absurdalna, że decyzją Prokuratora Generalnego wszystkie informacje dotyczące tych spraw są jawne.

Dziś od godz. 10 rozpoczęły się kolejne przesłuchania w sprawie Amber Gold. Jako pierwszy zeznania złożył były rzecznik dyscyplinarny Prokuratury Apelacyjnej w Gdańsku Andrzej Łojkowski, który przyznał, że popełniono wiele błędów. Podobnie jak w poprzednich przesłuchaniach odpowiedzi prokuratora na pytania komisji najczęściej brzmiały "nie pamiętam".

CZYTAJ WIĘCEJ: Nie wiem, nie pamiętam – prokurator Niesiołowski przed komisją ds. Amber Gold

Około godz. 14 zeznania rozpoczęła Katarzyna Brzezińska - były zastępca rzecznika dyscyplinarnego Prokuratury Apelacyjnej w Gdańsku. "Aby zachować się zgodnie z prawem nie mogę złożyć zeznań dotyczących postępowań dyscyplinarnych" - powiedziała prokurator w swoim wystąpieniu przed komisją. Brzezińska twierdzi, że nie może udostępniać informacji z postępowań prokuratorów zajmujących się Amber Gold, które prowadziła. Z relacji portalu 300polityka.pl wynika jednak, że taka argumentacja nie ma odzwierciedlenia w rzeczywistości, gdyż zgodnie z decyzją Prokuratora Generalnego wszystkie informacje dotyczące tych spraw są jawne.

Katarzyna Brzezińska jako pierwsza użyła takiego argumentu przed komisją.
 
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl,300polityka.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Remis w wyborach? W Izraelu trudno wskazać zwycięzcę

zdjęcie ilustracyjne / PublicDomainPictures; pixabay.com / Creative Commons CC0

  

Z sondaży exit poll wynika, że partia Likud premiera Izraela Benjamina Netanjahu nie zdobyła większości w dzisiejszych wyborach parlamentarnych. Przyszłość szefa rządu stanęła pod znakiem zapytania - podała agencja Reutera. Jednak jak się okazuje, rezultaty exit poll zbyt wyrównane, by jednoznacznie można było już teraz ogłosić zwycięzcę.

Narodowo-liberalna partia Likud premiera Izraela Benjamina Netanjahu i szeroka koalicja Niebiesko-Białych pod wodzą byłego szefa sztabu generalnego Benny'ego Gantza uzyskały w dzisiejszych wyborach parlamentarnych porównywalną liczbę głosów - wynika z sondaży exit poll.

Z sondażu exit poll zrealizowanego dla izraelskiej telewizji wynika, że koalicja Niebiesko-Białych zdobyła 34 mandaty, a Likud 33 mandaty w 120-osobowym Knesecie.

Oznacza to, że minie wiele dni lub nawet tygodni, zanim wyłoniony zostanie kandydat na premiera.

- zauważa Reuters.


Trzy sondaże exit poll pokazują zbliżone prognozy dotyczące wyniku wyborów parlamentarnych w Izraelu.

Według badań dla telewizji Channel 12 i Channel 13 News zwycięża blok Niebiesko-Białych, a z sondażu dla Kan Public Broadcaster wynika, że Likud i Niebiesko-Biali mają po 32 mandaty.

W sondażu dla Channel 12 koalicja Niebiesko-Białych zdobyła 34 mandaty, a Likud 33 mandaty w 120-osobowym Knesecie; w badaniu zaś dla Channel 13 News Likud wywalczył 31 miejsc, a Niebiesko-Biali 33 mandaty - podał dziennik "Haarec".

Jak pisze Associated Press, wszystko wskazuje na to, że ani blok Niebiesko-Białych ani Likud nie będą w stanie stworzyć rządu, nie wchodząc w koalicję z partią Nasz Dom Izrael (Israel Beiteinu) Awigdora Liebermana. Według sondaży exit poll ugrupowanie Liebermana ma szanse na 8-10 miejsc w Knesecie. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl