Prokurator od Amber Gold odmówiła składania zeznań. Powód? Jak z kiepskiej komedii

  

Prokuratorzy przesłuchiwani przez komisję ds. Amber Gold słyną z zasłaniania się niepamięcią. Niektórzy twierdzili, że nie zdawali sobie sprawy z wagi jaką osiągnęła afera. Dziś przed komisją stanęli Andrzej Łojkowski i Katarzyna Brzezińska. Na pytanie dotyczące przebiegu postępowań dyscyplinarnych wobec prokuratorów zajmujących się Amber Gold odpowiedziała, że prawo zabrania jej udostępniania informacji na ten temat. Sytuacja jest o tyle absurdalna, że decyzją Prokuratora Generalnego wszystkie informacje dotyczące tych spraw są jawne.

Dziś od godz. 10 rozpoczęły się kolejne przesłuchania w sprawie Amber Gold. Jako pierwszy zeznania złożył były rzecznik dyscyplinarny Prokuratury Apelacyjnej w Gdańsku Andrzej Łojkowski, który przyznał, że popełniono wiele błędów. Podobnie jak w poprzednich przesłuchaniach odpowiedzi prokuratora na pytania komisji najczęściej brzmiały "nie pamiętam".

CZYTAJ WIĘCEJ: Nie wiem, nie pamiętam – prokurator Niesiołowski przed komisją ds. Amber Gold

Około godz. 14 zeznania rozpoczęła Katarzyna Brzezińska - były zastępca rzecznika dyscyplinarnego Prokuratury Apelacyjnej w Gdańsku. "Aby zachować się zgodnie z prawem nie mogę złożyć zeznań dotyczących postępowań dyscyplinarnych" - powiedziała prokurator w swoim wystąpieniu przed komisją. Brzezińska twierdzi, że nie może udostępniać informacji z postępowań prokuratorów zajmujących się Amber Gold, które prowadziła. Z relacji portalu 300polityka.pl wynika jednak, że taka argumentacja nie ma odzwierciedlenia w rzeczywistości, gdyż zgodnie z decyzją Prokuratora Generalnego wszystkie informacje dotyczące tych spraw są jawne.

Katarzyna Brzezińska jako pierwsza użyła takiego argumentu przed komisją.
 
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl,300polityka.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Trump: Nasz okręt strącił irańskiego drona

USS Boxer / By U.S. Navy photo by Photographer's Mate 3rd Class James F. Bartels - This Image was released by the United States Navy with the ID 050619-N-8146B-004 (next).This tag does not indicate the copyright status of the attached work. A normal copyrigh

  

Amerykański okręt wojenny USS Boxer zestrzelił irańskiego drona, który zbliżył się na odległość ok. 900 metrów do statku w cieśninie Ormuz - ogłosił dzisiaj prezydent USA Donald Trump.

Kilka godzin wcześniej amerykański Departament Stanu wezwał Iran do natychmiastowego uwolnienia przejętego w Zatoce Perskiej przez siły Gwardii Rewolucyjnej tankowca wraz z jego załogą.

Irańska telewizja państwowa opublikowała w czwartek film pokazujący przechwycony przez siły Strażników Rewolucji tankowiec. Statek ten to Riah ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Zaginął on w regionie cieśninie Ormuz w weekend.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl