Prokurator od Amber Gold odmówiła składania zeznań. Powód? Jak z kiepskiej komedii

  

Prokuratorzy przesłuchiwani przez komisję ds. Amber Gold słyną z zasłaniania się niepamięcią. Niektórzy twierdzili, że nie zdawali sobie sprawy z wagi jaką osiągnęła afera. Dziś przed komisją stanęli Andrzej Łojkowski i Katarzyna Brzezińska. Na pytanie dotyczące przebiegu postępowań dyscyplinarnych wobec prokuratorów zajmujących się Amber Gold odpowiedziała, że prawo zabrania jej udostępniania informacji na ten temat. Sytuacja jest o tyle absurdalna, że decyzją Prokuratora Generalnego wszystkie informacje dotyczące tych spraw są jawne.

Dziś od godz. 10 rozpoczęły się kolejne przesłuchania w sprawie Amber Gold. Jako pierwszy zeznania złożył były rzecznik dyscyplinarny Prokuratury Apelacyjnej w Gdańsku Andrzej Łojkowski, który przyznał, że popełniono wiele błędów. Podobnie jak w poprzednich przesłuchaniach odpowiedzi prokuratora na pytania komisji najczęściej brzmiały "nie pamiętam".

CZYTAJ WIĘCEJ: Nie wiem, nie pamiętam – prokurator Niesiołowski przed komisją ds. Amber Gold

Około godz. 14 zeznania rozpoczęła Katarzyna Brzezińska - były zastępca rzecznika dyscyplinarnego Prokuratury Apelacyjnej w Gdańsku. "Aby zachować się zgodnie z prawem nie mogę złożyć zeznań dotyczących postępowań dyscyplinarnych" - powiedziała prokurator w swoim wystąpieniu przed komisją. Brzezińska twierdzi, że nie może udostępniać informacji z postępowań prokuratorów zajmujących się Amber Gold, które prowadziła. Z relacji portalu 300polityka.pl wynika jednak, że taka argumentacja nie ma odzwierciedlenia w rzeczywistości, gdyż zgodnie z decyzją Prokuratora Generalnego wszystkie informacje dotyczące tych spraw są jawne.

Katarzyna Brzezińska jako pierwsza użyła takiego argumentu przed komisją.
 
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl,300polityka.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Armenia: Trwa blokada budynków sądów

Zdjęcie ilustracyjne / pxhere.com/creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/

  

Zwolennicy premiera Armenii Nikola Paszyniana blokują dziś wejścia do wielu sądów w kraju, w tym do sądu w stołecznym Erywaniu, który w sobotę zwolnił z aresztu byłego prezydenta Roberta Koczariana oskarżonego m.in. o obalenie ustroju konstytucyjnego.

O blokowanie wejść do wszystkich sadów w kraju zaapelował w niedzielę Paszynian.

W poniedziałkowym wystąpieniu premier wezwał do reformy sądownictwa. Jak wskazał, obecnie w kraju istnieją dwie prawowite gałęzie władzy - wykonawcza i ustawodawcza - zaś trzecia, sądowa, pozostaje pod wpływem skorumpowanego systemu. Dzień wcześniej Paszynian zapowiedział, że w poniedziałek rozpocznie się "druga i najważniejsza faza rewolucji" w Armenii.

Odnosząc się do apelu Paszyniana, prezydent Armen Sarkisjan wezwał obywateli do przestrzegania prawa.

Koczarian jest oskarżony o obalenie ustroju konstytucyjnego w związku z rozpędzeniem demonstracji z marca 2008 roku przeciwko domniemanemu sfałszowaniu wyników wyborów prezydenckich.

Śledztwo w sprawie wydarzeń z 2008 roku wznowiono wkrótce po objęciu w maju br. stanowiska premiera przez Paszyniana, który został szefem rządu na fali wielotygodniowych demonstracji pod hasłami walki z korupcją i kumoterstwem określanych jako aksamitna rewolucja. Koczarian uznał decyzję o swoim aresztowaniu za polityczną wendetę. Po jego aresztowaniu szef rosyjskiej dyplomacji Siergiej Ławrow ostrzegł nowe władze Armenii przed "prześladowaniem poprzedników".

Blok Paszyniana Mój Krok wygrał przedterminowe wybory parlamentarne w Armenii, które odbyły się 9 grudnia.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl