KODziarzy miało być sto tysięcy. Ale przyszedł Komorowski, którego coś ucieszyło

  

Dzisiaj Święto Niepodległości - z tej okazji na ulicach Warszawy pomiędzy flagami KOD-u przemykali działacze Platformy Obywatelskiej. Najzabawniej brzmiały zapewnienia, że w ich marszu weźmie udział 100 tysięcy osób. Było dużo, dużo mniej. Wśród nich pojawił się jednak Bronisław Komorowski, który wszedł na mównicę i podczas przemówienia z okazji niepodległości Polski cieszył się z widoku... unijnych flag!

Reporterzy TVN24 od rana pokręcali napięcie powtarzając do znudzenia, że zgodnie z deklaracjami organizatorów, marsz KOD-u będzie najliczniejszy, bo pójdzie nawet sto tysięcy osób. Brzmiało to jak kiepska propaganda, ale nasi reporterzy poszli na Plac Narutowicza.

To te "tłumy"


Filip Błażejowski/Gazeta Polska


Filip Błażejowski/Gazeta Polska

Groteskowo wyglądały próby części mediów i polityków, które chcąc poprawić obrazki z manifestacji KOD-u, wykorzystywali... archiwalne zdjęcia.

Byli za to politycy PO.Nie zabrakło też Bronisława Komorowskiego. Przegrany polityk w przydługim i nużącym wystąpieniu przyznał, że cieszy się z widoku "europejskich flag". Przy okazji Święta odzyskania niepodległości przez Polskę to dość dziwaczne wyznanie.

Skoro był Komorowski, to musiały być "nowe" barwy narodowe. Kiedyś politycy PO lansowali różowy kolor, teraz KOD-ziarze wymyślili jeszcze coś innego.Rozbawiły nas zwłaszcza pretensje sympatyków KOD-u, którzy pod facebookową relacją na żywo, mieli pretensje, że TVN24 nie prowadzi od początku transmisji z ich spotkania. Powód dość prozaiczny - najwyraźniej była to mało istotna impreza.

TELEWIZJA REPUBLIKA POKAZUJE MARSZ KOD

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Twitter,niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Starcia separatystów z policją

/ sxc.hu

  

Tysiące zwolenników niepodległości Katalonii wyszły na ulice Barcelony, by protestować przeciw wyrokom więzienia, jakie dzień wcześniej otrzymali przywódcy separatystów. Doszło do starć z policją, która użyła pałek, gdy demonstranci obrzucali ją świecami dymnymi i podpalali kosze na śmieci.


Trzy osoby zostały zatrzymane, gdy protestujący usiłowali sforsować barierki ustawione przed budynkami rządowymi w centrum miasta. Policja zdołała po południu odblokować kilkadziesiąt dróg oraz kilka linii kolejowych, które od rana okupowali demonstranci.

We wtorek nadal nie udało się jednak przywrócić prawidłowego funkcjonowania lotniska El Prat w Barcelonie po poniedziałkowych zamieszkach, w których ponad 40 osób zostało rannych, w tym dwie ciężko, w starciach z policją, która użyła gumowych pocisków.

Przywódcy separatystów ogłosili we wtorek, że wyroki więzienia wzmocnią tylko determinację Katalończyków, by doprowadzić do referendum w sprawie secesji regionu. Były wicepremier Katalonii i lider jednego z dwóch największych ugrupowań separatystycznych - Republikańskiej Lewicy Katalonii (ERC) - Oriol Junqueras powiedział w wywiadzie dla agencji Reutera, że wyrok, jaki otrzymał przyczyni się do umocnienia ruchu na rzecz oderwania regionu od Hiszpanii.

Szef regionalnego rządu Quim Torra bronił masowych protestów przeciw wyrokom Sądu Najwyższego Hiszpanii, który skazał dziewięcioro katalońskich separatystów na kary więzienia wynoszące od dziewięciu do 13 lat. Uznał, że decyzja SN jest „nie do zaakceptowania”, a Katalończycy „rozpoczynają nowy etap (...) walki o samostanowienie”.

Pierwsze manifestacje Katalończyków niezadowolonych z wyroków skazujących separatystów rozpoczęły się spontanicznie w poniedziałek po południu na ulicach największych miast regionu.

W poniedziałek rano hiszpański Sąd Najwyższy skazał dziewięcioro katalońskich separatystów za podburzanie w związku z nielegalnym referendum niepodległościowym w tym regionie Hiszpanii, przeprowadzonym 1 października 2017 roku.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl