Czego się boi szef biura Trybunału? W szafkach Zaradkiewicza rozwiercono zamki

  

- Wyniesiono komputer, aby dostać się do szuflad, szafek, rozwiercano zamki. Bez mojej wiedzy. Czego boi się p. Maciej Graniecki (szef Biura TK)? - napisał na Twitterze prof. Kamil Zaradkiewicz. Wcześniej profesor przyznał, iż nie został wpuszczony do swojego biura w budynku TK i nie może odzyskać dokumentów oraz rzeczy osobistych z biura.

W niedzielę portal tvp.info ujawnił kolejne maile sędziów Trybunału Konstytucyjnego wybranych przez Platformę Obywatelską. Z korespondencji wynika, że jeszcze zanim PO zaproponowała poprawkę do projektu uchwały – która pozwalała na obsadzenie większej liczby miejsc w TK kandydatami Platformy – prezes Andrzej Rzepliński, wiceprezes Stanisław Biernat i sędzia Piotr Tuleja doskonale zdawali sobie sprawę z konsekwencji działań podejmowanych przez rząd PO-PSL.

Były dyrektor zespołu orzecznictwa i studiów Trybunału Konstytucyjnego dodał: 

Kilkakrotnie od 1992 r. uniemożliwiało w najwyższych instytucjach publicznych wstępu urzędnikom do ich gabinetów. To metody z lat 40.-50.
Prof. Zaradkiewicz pod koniec kwietnia został poproszony o rezygnację ze stanowiska. Wcześniej otrzymał zakaz wypowiadania się w mediach, a awantura wywołana przez prezesa TK rozpętała się po stwierdzeniu, że:

- Każdy sąd, a TK jest sądem, tyle że specyficznym, musi orzekać wg reguł, które ustala ustawodawca. To są chociażby reguły czysto formalne, przepisy dotyczące składów orzeczniczych. 

W związku z prawdopodobnym opróżnieniem gabinetu prof. Zaradkiewicz w piśmie do prezesa TK żąda wydania rzeczy osobistych. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Zastrzelono 3 tureckich dyplomatów

/ Spc. Charles W. Gill, U.S. Army [Public domain]

  

Co najmniej trzech tureckich dyplomatów zostało dziś zastrzelonych w Irbilu, stolicy Regionu Kurdystanu w Iraku - poinformował Reuters, powołując się na kurdyjskie źródła. Uzbrojeni napastnicy otworzyli do nich ogień podczas obiadu w restauracji.

Jeden z zabitych to turecki wicekonsul w Irbilu.

MSZ Turcji potwierdziło śmierć jednego pracownika konsulatu. Agencja dpa, powołując się lokalne źródło, mówi o dwóch zabitych i jednym ciężko rannym.

Na miejscu są służby bezpieczeństwa. Trwa poszukiwanie sprawców. Władze poprosiły mieszkańców o opuszczenie okolic restauracji. Znajduje się ona w asyryjskiej dzielnicy miasta Ainkawa (w 2014 r. w dzielnicy znalazły się tysiące przede wszystkim chrześcijańskich uchodźców chrześcijańskich z Bagdadu i Mosulu).

W ubiegłym tygodniu Masrur Barzani – syn byłego przywódcy irackich Kurdów Masuda Barzaniego – został zaprzysiężony na premiera irackiego Kurdystanu. Objął stanowisko po wybraniu jego kuzyna Neczirwana na prezydenta Kurdystanu.

W konflikcie kurdyjsko-tureckim zginęło już ponad 40 tys. osób. Działająca według władz w Ankarze również na terytorium Iraku Partia Pracujących Kurdystanu uznawana jest przez Turcję, a także Stany Zjednoczone i Unię Europejską za organizację terrorystyczną. Od lat 80. prowadzi zbrojną walkę o kurdyjską autonomię w Turcji.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl