Dwóch Polaków zaatakowanych w Anglii

  

Media donoszą o kolejnym ataku na Polaków w Anglii. Dwóch naszych rodaków zostało zaatakowanych przez grupę pijanych mężczyzn w centrum Ashfrod w hrabstwie Kent. Powodem napaści było to, że mówili po polsku.

Kiedy Polacy odpoczywali w okolicach popularnej fontanny przy ulicy High Street, zostali zaczepieni przez grupę pijanych mężczyzn – doszło do przepychanki. Świadkowie relacjonowali, że nasi rodacy zostali zaatakowani, ponieważ mówili po polsku. Także brytyjski portal kentonline.co.uk podał, że atak mógł mieć charakter napaści na tle rasowym.

Jak już dziś informowaliśmy, inny Polak, 21-latek Bartosz Milewski, został zaatakowany w Telford – mieście w hrabstwie Shropshire w Anglii, około 48 km na północny zachód od Birmingham. Mężczyzna razem z trójką przyjaciół był w parku. Został zaatakowany przez trzech napastników. Pchnięto go rozbitą butelką w szyję. Został przewieziony do szpitala. Powodem agresji był fakt, że rozmawiano po polsku. West Mercia Police mówi o ataku na tle rasowym.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: TVP Info,niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Na nic wysiłki opozycji - wniosek PO-KO odrzucony. Minister Kowalczyk zostaje na stanowisku

Henryk Kowalczyk / fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

Sejm w dzisiejszym głosowaniu odrzucił wniosek klubu PO-KO o wyrażenie wotum nieufności wobec ministra środowiska Henryka Kowalczyka. Wniosek poprało 170 posłów, 246 było przeciw, a 9 wstrzymało się od głosu. Przed głosowaniem odbyła się burzliwa dyskusja.

Ministra środowiska broniła Anna Paluch z PiS, która określiła wniosek o jego odwołanie mianem "kłamliwego, bałamutnego, sprzecznego z realiami i niechlujnie przygotowanego". Dodała, że uzasadnienie jest "całkowicie kontrfaktyczne", a dane i tezy we wniosku "zaczerpnięte z pewnej gazety".

Odnosząc się do zarzutów dotyczących realizacji programu Czyste Powietrze, Paluch podkreśliła, że jest on realizowany od 10 miesięcy, a w tym czasie złożono wnioski o wartości ponad 1,5 mld zł, 30 tys. z nich już rozpatrzono, a beneficjentom wypłacono 40,5 mln zł. Jak dodała, program jest na razie realizowany ze środków krajowych, ale od 2022 r. będzie korzystał z pieniędzy unijnych z nowej perspektywy budżetowej. Na ten cel rząd chce pozyskać ok. 30 mld zł.

Paluch wytknęła też wnioskodawcom, że to za rządów PO-PSL dochodziło do notorycznego przekraczania norm zanieczyszczeń, a Europejski Trybunał Sprawiedliwości potwierdził, iż było to łamanie dyrektywy.

"Klub PiS dziękuje ministrowi Kowalczykowi za kompetentne, rozsądne i uważne, z poszanowaniem partnerów społecznych, sprawowanie funkcji"

- podsumowała Paluch.

Krytyczne wobec pracy Kolwaczyka były kluby opozycyjne: PO-KO, PSL-KP oraz Kukiz'15.

Sam minister Henryk Kowalczyk stwierdził,  że wniosek PO-KO sformułowano „na podstawie kłamliwych doniesień pewnej gazety”. Przypomniał, że w programie Czyste Powietrze zebrano już 67 tys. wniosków na ponad 1,5 mld zł. Kowalczyk wytykał poprzedniej ekipie, że jej programy, np. Prosument, miały 10-krotnie mniejszy zasięg.

„Przez nasze 2-3 lata zrobiliśmy dziesięć razy więcej dla czystego powietrza niż wy przez 8 lat”

- stwierdził.

Odnosząc się do zarzutów o import śmieci, Kowalczyk oświadczył, że w 2018 r. sprowadzono 443 tys. ton surowców wtórnych, ale nie odpadów komunalnych, bo od zeszłego roku jest zakaz ich importu.

"W latach 2009-2010 sprowadzano po milionie ton odpadów rocznie, w dodatku nie wiadomo jakiego typu" - dodał. Odnosząc się do importu węgla z Rosji, minister pytał, czy opozycja chciałaby, aby Polacy "marzli, bo zamknęliście kopalnie”.

„Ten import był i za waszych czasów i co roku jest malejący”

- oświadczył.

Posłowie dali zaufanie ministrowi Kowalczykowi, pozostawiając go na stanowisku. Przeciwko wotum nieufności było aż 240 posłów, co zamknęło sprawę wniosku PO-KO.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl