Posłanka Nowoczesnej wydzwania po szkołach i... straszy filmem „Smoleńsk”

  

Joanna Schmidt – posłanka Nowoczesnej – dzwoni do dyrektorów poznańskich szkół i przekonuje ich, aby nie wysyłali klas na film „Smoleńsk”. Wydzwaniać po szkołach posłanka zamierza przez tydzień w ramach „akcji profilaktycznej” przeciwko filmowi Antoniego Krauzego.

Choć Kuratorium Oświaty w Poznaniu zapewnia, że nie ma żadnej oficjalnej zachęty do obejrzenia filmu „Smoleńsk” przez uczniów, a do Kuratorium nie wpłynęły żadne wnioski o upowszechnienie informacji o filmie, posłanka Nowoczesnej woli być czujna i „dmuchać na zimne”.

Nagranie jednej z rozmów odbytych przez Joannę Schmidt publikuje Radio Merkury.

- Proszę nie odbierać mojego telefonu jako próby nacisku... bardziej jako zachęcenie do refleksji, aby nie korzystać z tej propozycji i nie organizować takiego wspólnego wyjścia [...] to jest film na tyle polityczny, że powinniśmy dzieci chronić – przekonuje posłanka Nowoczesnej.

Okazuje się, że takie wydzwanianie po szkołach to element zakrojonej na szeroką skalę akcji opracowanej przez polityków partii Ryszarda Petru. Joanna Schmidt zapowiada, że wkrótce telefony rozdzwonią się także w innych szkołach.

- Moja akcja jest profilaktyczna. Uważam, że lepiej dzwonić teraz, niż jak już wszyscy pójdą do kina. Inni posłowie Nowoczesnej też będą dzwonić do dyrektorów szkół w całej Polsce – zapowida posłanka Nowoczesnej.

Tymczasem jak się okazuje, w premierowy weekend produkcja Antoniego Krauzego była najchętniej oglądanym filmem w całej Polsce. Status lidera box office osiągnęła z wynikiem 108 000 widzów.

Rezultat „Smoleńska” to najlepsze otwarcie polskiego filmu na przestrzeni ostatnich siedmiu miesięcy, a w bieżącym roku to czwarty pod względem frekwencji debiut rodzimej produkcji. „Smoleńsk” uzyskał także samodzielnie lepszy rezultat niż – łącznie – 8 innych produkcji goszczących aktualnie w kinach, a jego wynik stanowi blisko 50% sumy obecnego TOP 10 polskiego box office!

CZYTAJ WIĘCEJ: Ponad sto tysięcy widzów obejrzało w weekend „Smoleńsk”
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl,Radio Merkury,poznan.wyborcza.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Marszałek nie wyklucza "transferów" w Senacie. "Zdarzało się, że do PiS przechodzili senatorowie z PO"

/ fot. Krzysztof Sitkowski/Gazeta Polska

  

Marszałek Senatu, Stanisław Karczewski, nie wyklucza możliwych fluktuacji wewnątrz Senatu. - Zdarzało się w poprzednio, że do PiS przechodzili senatorowie z Platformy Obywatelskiej, więc być może teraz będą chcieli przejść - powiedział dziś w RMF Karczewski. - Jeżeli ktoś będzie miał taką wolę, będziemy prowadzili takie rozmowy - dodał.

- Zdarzało się w poprzedniej kadencji, w poprzednich kadencjach, że przechodzili do nas senatorowie z Platformy Obywatelskiej, więc być może teraz będą chcieli przejść

 - podkreślił Karczewski pytany w radiu RMF FM o wyniki wyborów do Senatu. "Zawsze toczą się jakieś rozmowy" - dodał.

- eśli ktoś będzie miał taką wolę, to będziemy prowadzili takie rozmowy. (...) Jeśli będziemy mieli takie zgłoszenia, rozmowy, na pewno będziemy je prowadzić

 - zapowiedział marszałek.

[polecam:https://niezalezna.pl/292866-senat-nie-zatrzyma-nas-w-realizacji-programu-sasin-o-przyszlych-pracach-w-wyzszej-izbie]

Karczewski pytany o posiedzenie Senatu obecnej kadencji, które zgodnie z planem odbędzie się w najbliższy czwartek i piątek powiedział, że kadencja parlamentu kończy się za miesiąc. - To ustaliliśmy wcześniej, obrady powinny się odbyć. Odbędą się - te Sejmu i Senatu - dodał. Pytany, czy na posiedzeniu nie pojawią się nowe punkty, odpowiedział, że nie.

Dodał, że jeżeli we wtorek i środę zbiera się Sejm i przyjmie ustawy to "powinniśmy się do nich odnieść". Stanisław Karczewski podkreślił, że to "zgodne z przepisami, zgodne z prawem, zgodne z regulaminem".

W niedzielnych wyborach kandydaci popierani przez opozycję zdobyli większość (51) mandatów w Senacie. Prawo i Sprawiedliwość będzie miało w nadchodzącej kadencji parlamentarnej 48 senatorów, w Senacie zasiądzie też ponownie Lidia Staroń, która startowała z własnego komitetu, ale z poparciem PiS.

Kandydaci Koalicji Obywatelskiej zdobyli łącznie 43 mandaty w Senacie, kandydaci PSL - trzy mandaty, a kandydaci SLD - dwa. Trzy mandaty przypadły kandydatom niezależnym, kojarzonym jednak z opozycją.

[polecam:https://niezalezna.pl/292840-remis-ze-wskazaniem-w-senacie-pis-proponuje-wspolprace-jestesmy-na-to-zawsze-otwarci]

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl