Ponad sto tysięcy widzów obejrzało w weekend „Smoleńsk”

W piątek 9 września na ekrany kin w całym kraju wszedł „Smoleńsk” – film odsłaniający kulisy tragedii, która wstrząsnęła Polską.

Kadr z filmu "Smoleńsk" (fot. Picaresque)
W piątek 9 września na ekrany kin w całym kraju wszedł „Smoleńsk” – film odsłaniający kulisy tragedii, która wstrząsnęła Polską. W premierowy weekend wyczekiwana produkcja Antoniego Krauzego była najchętniej oglądanym filmem w Polsce. Status lidera box office osiągnęła z wynikiem 108 000 widzów. 

Rezultat „Smoleńska” to najlepsze otwarcie polskiego filmu na przestrzeni ostatnich siedmiu miesięcy, a w bieżącym roku to czwarty pod względem frekwencji debiut rodzimej produkcji. „Smoleńsk” uzyskał także samodzielnie lepszy rezultat niż – łącznie – 8 innych produkcji goszczących aktualnie w kinach, a jego wynik stanowi blisko 50% sumy obecnego TOP 10 polskiego box office! Warto też odnotować, że „Smoleńsk” – wchodząc do kin w ostatni gorący weekend lata – przebił wynik otwarcia poprzedniego filmu Antoniego Krauzego. Chodzi o doceniony przez widzów i krytyków „Czarny Czwartek. Janek Wiśniewski padł”, z 2011 roku, który na otwarcie przyciągnął do kin ponad 73 000 osób.     

„Smoleńsk” jest najnowszym obrazem Antoniego Krauzego. Poruszającą muzykę do filmu skomponował Michał Lorenc, autor oprawy dźwiękowej takich produkcji, jak: „Poznań 56”, „Historia Roja”, „Przedwiośnie” i „Czarny Czwartek. Janek Wiśniewski padł”. W obsadzie filmu znaleźli się, m.in.: Beata Fido, Maciej Półtorak, Halina Łabonarska, Katarzyna Łaniewska, Jerzy Zelnik oraz odtwórcy ról pary prezydenckiej – Lech Łotocki i Ewa Dałkowska.

CZYTAJ WIĘCEJ: Film „Smoleńsk” hitem w kinach

 

Źródło: Kino Świat

#Smoleńsk #Antoni Krauze #premiera #Tu-154 #Dałkowska #hit

MJ
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo