Zaprosili uchodźców, teraz jest problem. Imigranci nie chcą pracować, bo są „gośćmi Merkel”

  

Uchodźcy dziwią się, że mają pracować. Jak wspominają, przecież są gośćmi Angeli Merkel, która ich tutaj zaprosiła. Wobec tego nie wyobrażają sobie, by mieli się czymś zajmować.

Uchodźcy mieli aklimatyzować się w Europie. Nie dość że tego nie robią, to jeszcze jawnie odmawiają współpracy. Niemieccy azylanci odmawiają kolejnych ofert pracy. Oni zwyczajnie są gośćmi kanclerz Merkel. Nie będą więc pracować, ponieważ zostali tu zaproszeni.
 
O sprawie zaalarmował Bernd Pohlers, burmistrz Waldenburga w Niemczech w Saksonii. Trwa kryzys migracyjny, a uchodźcy nie chcą pracować - powiedział na spotkaniu.
 
Pohlers jest zaniepokojony obrotem spraw.

Azylanci odmówili pracownia. Mówią „jesteśmy gośćmi Merkel”

- dodał.

W mieście z początkiem kwietnia ruszył projekt, który aby przeciwdziałać nudzie zachęcał do podejmowania pracy. Lecz do póki uchodźcy nie mogą pracować na podstawie przepisów imigracyjnych w ramach UE, mogą jedynie podejmować pracę jeśli mają ochotę. A takiej nie mają, chyba że zaproponuje się im stawkę co najmniej 9 euro za godzinę.

Urzędnicy wymyślili plan, aby pomóc azylantom stać się bardziej akceptowanymi w ramach społeczności lokalnej. W tym celu tworzone zostały miejsca pracy. Płacono 18 £ za 20 godzin pracy.

Wszyscy mężczyźni z lokalnej społeczności uchodźców, którzy początkowo zgodzili się wziąć udział w tym projekcie odrzucili ofertę. Odkryli, że minimalna płaca a Niemczech to 7,30 £ (€ 8,50).

Następnie stwierdzili, że są gośćmi pani Merkel, a goście nie muszą pracować

– poinformował burmistrz.

Mimo prób mediacji azylanci odmówili powrotu do pracy.

Burmistrz Pohlers podał tę informację do wiadomości publicznej, ponieważ kryzys migracyjny przybiera na sile. Przyznał, że zdaje sobie sprawę z krytyki, jaka może go spotkać za wypowiedziane słowa.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl,jihadwatch.org,dailymail.co.uk

Tagi

Wczytuję komentarze...

Droga krajowa 17 po wypadku już przejezdna

Zdjęcie ilustracyjne / twitter.com/GDDKiA

  

W miejscowości Zakręt zderzył się autokar z busem. Dwie osoby zostały ranne. Droga jest już przejezdna.

"Około 5.30 rano na szosie lubelskiej na wysokości ulicy Górnej doszło do zderzenia autokaru z busem. Kierowcy obu pojazdów są trzeźwi, a dwie osoby zostały przewiezione do okolicznych szpitali"

- powiedział dyżurny Komendy Stołecznej Policji kom. Jarosław Florczak.

[polecam:https://niezalezna.pl/259782-ranni-po-zderzeniu-busa-i-autokaru]

Jak podaje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad droga w tym miejscu jest już całkowicie przejezdna.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl