Redaktorzy należącego do spółki Agora (wydawcy „Gazety Wyborczej”) portalu gazeta.pl przeszli samych siebie – tak kuriozalnego tytułu chyba tam jeszcze nie było. W dwóch krótkich zdaniach jakoś udało się im połączyć półfinałowy mecz Euro 2016 Portugalia-Walia oraz… sejmową dyskusję na temat projektu ustawy o Trybunale Konstytucyjnym, który przygotowało PiS.

W środę wieczorem Sejm przeprowadził drugie czytanie poselskiego projektu ustawy o TK wniesionego przez grupę posłów Klubu Parlamentarnego Prawo i Sprawiedliwość. Za sprawą opozycji dyskusja była dość burzliwa. Ostatecznie marszałek Ryszard Terlecki około godz. 23.00 zarządził przerwę do czwartku rano.

Kiedy w polskim Sejmie trwały obrady, na stadionie w Lyonie Portugalia i Walia rozgrywały półfinałowe spotkanie mistrzostw Euro 2016.

W gazeta.pl uznano chyba, że… mecz akurat o tej porze jest na rękę Prawu i Sprawiedliwości. Niezwykle pomysłowi redaktorzy postanowili więc spróbować odciągnąć kibiców piłki nożnej od śledzenia spotkania. Na stronie głównej portalu pojawił się tytuł napisany czerwoną czcionką. Brzmiał następująco: „PILNE. PiS chce, żebyś oglądał mecz i nie czytał, co teraz robi w Sejmie z ustawą o TK”.


fot. gazeta.pl/print screen

Po otwarciu tekstu tytuł był lekko zmieniony, ale sens pozostawał ten sam: „Oglądacie mecz? W tym czasie PiS dalej przepycha swoją ustawę o Trybunale”.


fot. gazeta.pl/print screen

To wyjątkowo kuriozalne połączenie nie uszło uwagi internautów.