MON kupi samoloty dla VIP-ów

  

Najpóźniej do września tego roku ma zostać rozpisany przetarg na zakup czterech samolotów, które będą służyć najważniejszym osobom w państwie. Nowa flota ma kosztować łącznie 1,7 mld zł.
 
Zakupione mają być dwa małe samoloty mieszczące do 20 osób każdy. Będą latać po Polsce i Europie. Termin dostawy 2017 rok. Kolejne dwie maszyny mają mieścić do 100 osób każdy, będą przeznaczone do lotów za ocean. Mają pojawić się w naszej flocie w 2019 roku.
 
Przetarg zaakceptował Komitet Stały Rady Ministrów. Wiceminister obrony ocenił, że uchwała może zapaść w tym tygodniu, bądź w kolejny wtorek na posiedzeniu rządu.

Ja stawiam sobie zadanie, aby przetarg został ogłoszony do września. Wtedy małe samoloty moglibyśmy otrzymać w ciągu roku, średnie za około trzy lata. Jest to związane z dłuższym czasem produkcji i koniecznością wyposażenia w różne systemy, a w tym systemy obrony czynnej i biernej

– powiedział w rozmowie z „Naszym Dziennikiem”.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl,Nasz Dziennik,tvn24.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Zostawił telefon na miejscu włamania

Zdjęcie ilustracyjne / pxhere.com/creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/

  

11.08.19r., mieszkańcy Podwilka po powrocie do domu, zauważyli że ich samochód, stojący na posesji jest otwarty a obok leży pokrywa studzienki kanalizacyjnej. Drzwi pojazdu były podparte kamieniem wyrwanym ze schodów, a na dachu pojazdu leżał wyłączony telefon komórkowy.

Po podwórku biegał pies, który przed wyjazdem został zamknięty w domu. Okazało się, że drzwi do budynku zostały wyłamane łomem, który został zabrany z budynku gospodarczego i leżał obok wejścia. Sprawca nie zdążył nic ukraść i prawdopodobnie został spłoszony przez mieszkańców. Zaniepokojeni właściciele o całym zdarzeniu powiadomili policję. Po przyjeździe policjanci wykonali wszelkie niezbędne czynności i zabezpieczyli ślady oraz znaleziony telefon komórkowy, który jak się później okazało należał do 31-letniego mieszkańca Podwilka.

Następnego dnia rano mężczyzna został zatrzymany. Miał 2 promile alkoholu w organizmie. 31-latek nie potrafił racjonalnie wytłumaczyć swojego zachowania. Usłyszał zarzuty i odpowie teraz za zniszczenie mienia i włamanie, za co grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl