Reprezentacja Polski rozegra ostatni mecz fazy grupowej Euro 2016. Biało-czerwoni zmierzą się z Ukrainą na Stade Vélodrome w we wtorek o godzinie 18.00. W Marsylii zagramy dziś o trzy punkty i pierwsze miejsce w grupie. Zapraszamy do śledzenia spotkania na portalu Niezalezna.pl.


STRONA NIE ODŚWIEŻA SIĘ AUTOMATYCZNIE. PAMIĘTAJ O ODŚWIEŻANIU STRONY >>>


 

Tu więcej na temat meczu Polska-Ukraina: Błaszczykowski, dziękujemy! W 1/8 finału Polacy zmierzą się ze Szwajcarią 

NIESTETY, Z POWODU OBCIĄŻENIA STRONY, WYNIKAJĄCEGO Z OGROMNEGO ZAINTERESOWANIA RELACJĄ, WYSTĄPIŁY PROBLEMY TECHNICZNE. PRZEPRASZAMY.

30. min. Za nami pierwsze pół godziny meczu. Na razie bez bramek, ale na boisku dzieje się sporo. 
 
W meczu Niemcy-Irlandia Północna prowadzenie objęli piłkarze Loewa - jest 1:0.

25. min. Faul na Kapustce. Ukrainiec zobaczył żółty kartonik. 


21. Krychowiak do Lewandowskiego, który w polu karnym Ukraińców oddał strzał. Niestety, zbyt lekko. 

20. min. Po dośrodkowaniu Milika Glik próbował zgrywać piłkę głową do Lewandowskiego, nie wyszło. 

17. min. Ależ groźnie w naszym polu karnym. Jarmolenko był sam na sam z Fabiańskim, który świetnie zareagował, bo mógł być gol dla rywali. 

16. min. Kolejna akcja skrzydłem Ukraińców. Mogliśmy stracić bramkę. 


13. min. Jodłowiec dalekim przerzutem uruchomił Milika. Jednak nie wyszło. Z kontrą wyszli Ukraińcy, ale Stepanenko nie zagroził naszej bramce.

13. min. Ukraińcy stwarzają wiele groźnych sytuacji. To może być trudne spotkanie dla Polaków. 

8. min. Nasi rywale po raz kolejny atakują. W ostatniej chwili strzał na polską bramkę zablokował Pazdan. I kolejna interwencja Fabiańskiego.


8. min. Ukraińcy w natarciu. Stworzyli kilka niebezpiecznych akcji, musiał interweniować Łukasz Fabiański. Na szczęście bez gola. 

4. min. Kolejna rewelacyjna akcja naszych. Milik do Lewandowskiego i strzał. Było blisko, aby objąć prowadzenie.

3.min. Pierwsza groźna akcja Polaków pod bramką Ukraińców. Strzelał Milik. 

1. min. Rozległ się pierwszy gwizdek. Mecz Polska-Ukraina rozpoczęty!


Drużyny już na boisku - odśpiewano hymny Polski i Ukrainy.


Do pierwszego gwizdka już tylko 15 minut. Jeszcze raz przypominamy skład, w którym Polska zagra z Ukrainą:


Nasi piłkarze wyszli na rozgrzewkę. Potężny aplauz naszych kibiców, których na stadionie w Marsylii jest około trzydziestu tysięcy!


Selekcjoner Adam Nawałka podał skład reprezentacji Polski na mecz z Ukrainą.
 
Na murawę nasi piłkarze wyjdą w następującym składzie: Łukasz Fabiański – Thiago Cionek, Kamil Glik, Michał Pazdan, Artur Jędrzejczyk, Grzegorz Krychowiak, Tomasz Jodłowiec, Bartosz Kapustka, Piotr Zieliński, Arkadiusz Milik, Robert Lewandowski.


W takim składzie zagra natomiast Ukraina:


Po dwóch meczach Euro 2016 reprezentacja Polski ma na koncie cztery punkty i zajmuje drugie miejsce w grupie C. Pierwsi są Niemcy, którzy są od nas lepsi o jednego gola. Trzecie miejsce zajmuje zaś Irlandia Północna, która w ostatnim starciu pokonała 2:0 Ukrainę. O awansach i lokatach rozstrzygnie ostatnia kolejka fazy grupowej.

Dla nas każdy kolejny mecz jest najważniejszy. Taką strategię przyjęliśmy od początku i tego nie zmieniamy. Chcemy walczyć od pierwszego do ostatniego gwizdka. Szanujemy naszego przeciwnika. Ukraina to bardzo trudny rywal, poszczególni zawodnicy prezentują wysokie umiejętności

– mówił w czasie oficjalnej konferencji prasowej selekcjoner Adam Nawałka.

Do każdego meczu przygotowujemy się starannie pod względem mentalnym i taktycznym. Pokazaliśmy już, że przygotowanie motoryczne jest u nas na wysokim poziomie. Dlatego w każdym spotkaniu walczymy o zwycięstwo. Nie chcę się odnosić do tego, które miejsce zajmiemy w grupie. Chcemy zdobyć trzy punkty i to jest dla nas najważniejsze

– podkreślił.
 
Wcześniej o meczu z Ukraińcami mówił Boru.

Skupiamy się tylko na sobie, to Ukraińcy mają się czego obawiać. To oni powinni bardziej zastanawiać się nad tym, w jakim składzie wyjdziemy. Jesteśmy w dobrej dyspozycji i nie mamy się czym martwić

– mówił polski bramkarz.