Błaszczykowski, dziękujemy! W 1/8 finału Polacy zmierzą się ze Szwajcarią

  

Ufffff - wydobyło się z milionów polskich ust w 53. minucie meczu Ukraina - Polska, gdy piłka uderzona przez Jakuba Błaszczykowskiego znalazła się w końcu w siatce bramki rywali. Tymczasem mecz już na początku mógł potoczyć się zupełnie inaczej.

Po raz kolejny można powtórzyć, że niewykorzystane sytuacje się mszczą. A sytuacje niewykorzystane na Euro 2016 mszczą się dwa razy. Biało-czerwoni świetnie weszli w mecz z Ukrainą - dwie stuprocentowe okazje do zdobycia bramek mieli Arkadiusz Milik (znowu) i Robert Lewandowski. Później to przeciwnicy Polaków doszli do głosu. I tylko sporym łutem szczęścia można tłumaczyć fakt, że na tablicy z wynikiem meczu wciąż widniały dwa zera.

Na Mistrzostwach Europy, gdzie poziom gry jest niezwykle wyrównany, a o sukcesie decydować mogą drobne różnice w wyszkoleniu, kondycji, wybieganiu i technice, każda okazja musi być zamieniona na bramkę. Bo kolejnej może po prostu nie być. Na szczęście w odpowiednim miejscu i czasie znalazł się Kuba Błaszczykowski.

Ukraińcy wcale nie odpuścili dziś swojego „meczu o honor”. Okazali się trudnym rywalem, który wymagał od Polaków wiele wysiłku.

Biało-czerwoni po raz pierwszy od 1986 roku (czyli od Mundialu w Meksyku) wyszli z grupy na dużej piłkarskiej imprezie. 30 lat temu przegraliśmy z kretesem spotkanie z Anglią (trzy bramki zdobył wtedy Gary Lineker) i trafiliśmy na Brazylię, która odprawiła nas do domu. Teraz Polacy w świetnym stylu przechodzą do 1/8 finału, gdzie zmierzą się ze Szwajcarią. Wypada życzyć im tylko tego, by Milik i Lewandowski trafiali. Zawsze, gdy będą mieli do tego okazję.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

Ukraina - Polska 0:1, bramka: Jakub Błaszczykowski w 53. minucie meczu.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Najważniejsze takie porozumienie od lat? Szymański ujawnia: Olbrzymie osiągnięcie negocjacyjne

zdjęcie ilustracyjne / Tumisu; pixabay.com / Creative Commons CC0

  

Wiceszef polskiej dyplomacji Konrad Szymański nie ukrywa, jak duże znaczenie ma porozumienie w sprawie brexitu, które zostało wstępnie zaakceptowane przez stronę unijną i stronę brytyjską. Zdaniem wiceministra MSZ jest to „olbrzymie osiągnięcie negocjacyjne:.

Szef KE Jean-Claude Juncker poinformował dziś, że zawarto porozumienie w sprawie brexitu między UE a Wielką Brytanią.

Negocjatorzy z Unii Europejskiej i Wielkiej Brytanii porozumieli się w sprawie brexitu - poinformował dziś na Twitterze szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker, zaledwie kilka godzin przed rozpoczęciem szczytu UE, który ma zająć się tą kwestią. Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson ocenił, że to świetna oferta.

[polecam:https://niezalezna.pl/293284-jest-porozumienie-w-sprawie-warunkow-brexitu-johnson-to-nowa-swietna-oferta]

Do kulisów procesu negocjacji i szczegółów dotyczących samego porozumienia odniósł się wiceszef MSZ Konrad Szymański.

Porozumienie, które zostało wstępnie zaakceptowane przez obie strony, przez stronę unijną i stronę brytyjską, jest olbrzymim osiągnięciem negocjacyjnym - z jednej strony realizuje oczekiwania Wielkiej Brytanii dotyczące zachowania gwarancji integralności Zjednoczonego Królestwa, z drugiej strony gwarantuje integralność wspólnego rynku, nasze interesy handlowe.
- powiedział wiceszef MSZ.

Wiceminister podkreślił, że porozumienie w tym zakresie jest niezwykle istotne głównie ze względu na regulacje dotyczące ochrony praw obywateli.

Co najważniejsze porozumienie otwiera drogę do tego, by prawa obywateli były chronione umową międzynarodową, nie tylko prawem krajowym, by doszło do rzetelnego rozliczenia finansowego lat członkostwa Wielkiej Brytanii w UE, by w końcu wprowadzić okres przejściowy, jeśli chodzi o współpracę handlową po ustaniu członkostwa Wielkiej Brytanii w UE.
- mówił Konrad Szymański.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl