Błaszczykowski, dziękujemy! W 1/8 finału Polacy zmierzą się ze Szwajcarią

  

Ufffff - wydobyło się z milionów polskich ust w 53. minucie meczu Ukraina - Polska, gdy piłka uderzona przez Jakuba Błaszczykowskiego znalazła się w końcu w siatce bramki rywali. Tymczasem mecz już na początku mógł potoczyć się zupełnie inaczej.

Po raz kolejny można powtórzyć, że niewykorzystane sytuacje się mszczą. A sytuacje niewykorzystane na Euro 2016 mszczą się dwa razy. Biało-czerwoni świetnie weszli w mecz z Ukrainą - dwie stuprocentowe okazje do zdobycia bramek mieli Arkadiusz Milik (znowu) i Robert Lewandowski. Później to przeciwnicy Polaków doszli do głosu. I tylko sporym łutem szczęścia można tłumaczyć fakt, że na tablicy z wynikiem meczu wciąż widniały dwa zera.

Na Mistrzostwach Europy, gdzie poziom gry jest niezwykle wyrównany, a o sukcesie decydować mogą drobne różnice w wyszkoleniu, kondycji, wybieganiu i technice, każda okazja musi być zamieniona na bramkę. Bo kolejnej może po prostu nie być. Na szczęście w odpowiednim miejscu i czasie znalazł się Kuba Błaszczykowski.

Ukraińcy wcale nie odpuścili dziś swojego „meczu o honor”. Okazali się trudnym rywalem, który wymagał od Polaków wiele wysiłku.

Biało-czerwoni po raz pierwszy od 1986 roku (czyli od Mundialu w Meksyku) wyszli z grupy na dużej piłkarskiej imprezie. 30 lat temu przegraliśmy z kretesem spotkanie z Anglią (trzy bramki zdobył wtedy Gary Lineker) i trafiliśmy na Brazylię, która odprawiła nas do domu. Teraz Polacy w świetnym stylu przechodzą do 1/8 finału, gdzie zmierzą się ze Szwajcarią. Wypada życzyć im tylko tego, by Milik i Lewandowski trafiali. Zawsze, gdy będą mieli do tego okazję.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

Ukraina - Polska 0:1, bramka: Jakub Błaszczykowski w 53. minucie meczu.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

6 godzin wspinał się... po wieży Eiffla

/ wikipedia.org/domena publiczna

  

- Mężczyzna, który wspiął się w na wieżę Eiffla, powodując ewakuację wszystkich turystów, pozostawał na niej przez sześć godzin - poinformowały paryskie służby bezpieczeństwa. Do tej pory nieznane są motywy działania śmiałka, który dotarł niemal do najwyższego piętra tej mierzącej 324 metry budowli.

Ewakuowanie 2500 turystów, którzy znajdowali się na wieży Eiffla, rozpoczęło się po godzinie 15:30. Wtedy firma obsługująca obiekt (SETE) otrzymała informację, że pewien mężczyzna, który wszedł normalnie na teren wieży, rozpoczął wspinaczkę po jej konstrukcji, gdy był na pierwszym piętrze.

Przez następnych kilka godzin mężczyzna wspinał się w górę i dotarł niemal do trzeciego piętra, które znajduje się pod czubkiem budowli. Tam czekali już na niego strażacy, wspierani przez policyjną brygadę śledczą i interwencyjną. Ok. godz. 21:30 śmiałek został przekonany, aby oddał się w ręce policji.

Firma SETE poinformowała, że we jutro rano wieża na powrót zostanie udostępniona dla zwiedzających, a pechowcy, którzy zostali ewakuowani, otrzymają zwrot pieniędzy za bilety.

W październiku 2017 r. wszystkich znajdujących się na wieży Eiffla ewakuowano z powodu „obecności na filarze budowli młodego człowieka, który groził popełnieniem samobójstwa”. W końcu policjantom udało się nakłonić go do odstąpienia od tych zamiarów.

Zbudowana z okazji Paryskiej Wystawy Światowej w 1889 r. wieża Eiffla jest jednym z najchętniej odwiedzanych obiektów turystycznych na świecie. Rocznie sprzedaje się 7 milionów biletów, które pozwalają na wjazd na jedno z trzech pięter budowli.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl