Wpadka przed Euro 2016. Weszli do samolotu bez żadnej kontroli

  

Podczas Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej 2016 wdrażane mają być nadzwyczajne środki ostrożności. Wszystko w związku z wysokim ryzykiem zamachów terrorystycznych. Do kompletnego blamażu doszło na lotnisku w Paryżu. 17 pasażerów bez kontroli przesiadło się z jednego samolotu do kolejnego.  
 
Francuskie służby specjalne obawiają się ataków terrorystycznych podczas nadchodzącego turnieju. Niektóre z meczów mają odbywać się pod szczególną ochroną. Należało by przypuszczać, że na kilka dni przed rozpoczęciem mistrzostw wszystko jest na jak najwyższym poziomie.
 
Media informują o szokującej wpadce na lotnisku w Paryżu.

Pasażerowie lecący ze Sri Lanki podróżowali do Kanady. Przesiedli się na lotnisku Paryż-Roissy-Charles de Gaulle do samolotu lecącego do Toronto. Mieli przejść zwykłą kontrolę. Doszło do uchybienia i żadnej kontroli nie było.
 

Bez żadnych trudności 17 pasażerów weszło na pokład samolotu, na którego pokładzie znajdowało się w sumie 337 osób.
 
Peter Fitzpatrick, rzecznik linii Air Canada zapewnił, że osoby te zostały dokładnie sprawdzone przed wylotem ze Sri Lanki. Jego zdaniem lot był bezpieczny, ponieważ osoby te nie opuściły strefy bezpieczeństwa, a ich torby zostały prześwietlone w Paryżu.

Ostatecznie pasażerowie zostali sprawdzeni po przylocie do Toronto.
 
W listopadzie ubiegłego roku doszło do zamachów na salę koncertową Bataclan, restaurację oraz okolice podparyskiego stadionu w Saint-Denis. Zginęło wtedy ponad 130 osób.
 
Podczas mistrzostw niektóre z meczów będą obywać się właśnie na stadionie Saint-Denis. Polacy zmierzą się tam 16 czerwca z Niemcami o godzinie 21.00.

Do 26 lipca we Francji obowiązuje stan wyjątkowy. Został wprowadzony po ww. zamachach.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: wiadomosci.gazeta.pl,niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Miał stać za hejterską stroną „SokzBuraka”. Warszawski ratusz tłumaczy się z jego zatrudnienia

/ Warszawski ratusz / By Szczebrzeszynski - Own work, Public Domain, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=15821035

  

Warszawski ratusz zabrał głos ws. Mariusza Kozaka-Zagozdy - człowieka, który według doniesień medialnych - ma być powiązany z hejterskim profilem "Sok z buraka". - Został on zatrudniony w ratuszu na pół roku na zastępstwo. Na razie trudno powiedzieć, czy będziemy kontynuować współpracę, musimy przeanalizować i podsumować dotychczasowe pół roku - wyjaśnił rzecznik warszawskiego ratusza Kamil Dąbrowa.

Według tygodnika "Sieci", za stroną "SokzBuraka" stoi człowiek PO, który zatrudniony jest nie tylko przez tę partię, ale również w stołecznym ratuszu. Chodzi o Mariusza Kozaka-Zagozdę, który wykupił domenę w 2014 roku. Strona miałaby również być połączona z profilem na Facebooku. On sam twierdzi jednak, że pozbył się domeny w 2017 roku.

[polecam:https://niezalezna.pl/289267-plejada-gwiazd-opozycji-obserwuje-hejterski-sok-z-buraka-tego-nie-moga-sie-wyprzec]

Pytany o pracę Kozaka-Zagozdy w ratuszu, rzecznik ratusza Kamil Dąbrowa poinformował, że został on tam zatrudniony w kwietniu tego roku na umowę okresową na sześć miesięcy.

"Jest odpowiedzialny za współprowadzenie profili miejskich, których mamy kilkanaście, a także za analizy statystyczne tych profili, czyli za analizy internetowe, jak również za zwiększanie zasięgów tych profili"

- powiedział.

Dopytywany, czy po zakończeniu obecnej umowy Kozak-Zagozda będzie kontynuował pracę, Dąbrowa odpowiedział, że na tym etapie trudno odpowiedzieć na to pytanie.

"Musimy z nim porozmawiać i zapytać, jakie ma plany. Musimy też przeanalizować i podsumować jego półroczny okres pracy oraz przeanalizować naszą sytuację kadrową, bo to było zatrudnienie na zastępstwo"

- dodał.

Rzecznik ratusza potwierdził również, że Kozak-Zagozda pracował zdalnie.

[polecam:https://niezalezna.pl/289270-dezinformacja-i-hejt-to-ich-metody-dzialania-fogiel-podsumowal-powiazania-po-z-profilem-sokzburaka]

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl