​„Zimoch naruszył zasady etyki zawodowej”

Zarząd Polskiego Radia otrzymał opinię Komisji Etyki Polskiego Radia dotyczącą wypowiedzi Tomasza Zimocha w wywiadzie udzielonym „Dziennikowi Gazecie Prawnej”  

Wikimedia Commons/Ja Fryta
Zarząd Polskiego Radia otrzymał opinię Komisji Etyki Polskiego Radia dotyczącą wypowiedzi Tomasza Zimocha w wywiadzie udzielonym „Dziennikowi Gazecie Prawnej”
 
W trakcie rozpoznawania tej sprawy Komisja Etyki spotykała się czterokrotnie w tym dwa razy z Tomaszem Zimochem” – poinformował rzecznik prasowy Polskiego Radia Łukasz Kubiak.

W odpowiedzi na pytanie Zarządu, czy redaktor Tomasz Zimoch naruszył Zasady etyki zawodowej w Polskim Radiu – Spółce Akcyjnej, Komisja Etyki Polskiego Radia S.A. po zapoznaniu się z całym wywiadem uznaje, że:
 
1. Fragment „To jest gorzej niż w stanie wojennym, gorzej niż za komuny. To jest poniżanie dziennikarzy, wydawców. Ludzie są upokorzeni, zmęczeni”. zdaniem Komisji Etyki świadczy o braku lojalności wobec Polskiego Radia S.A. i godzi w jego dobre imię. Redaktor Tomasz Zimoch, opisując sytuację w mediach publicznych, których częścią integralną jest Polskie Radio S.A., naruszył Zasady etyki zawodowej w Polskim Radiu – Spółce Akcyjnej, wyrażone w ust. III lit. B pkt 1 i 3.
 
2. Komisja Etyki nie zajmowała się wypowiedziami red. Tomasza Zimocha odnośnie sytuacji politycznej w Polsce, gdyż naruszałoby to zasadę wolności w głoszeniu poglądów obowiązującą w każdym demokratycznym kraju

– czytamy w informacji opublikowanej na stronie Polskiego Radia.

Jak już informowaliśmy na łamach portalu Niezalezna.pl, Tomasz Zimoch, który od wielu lat pracował w Polskim Radiu (na jego antenie relacjonował mecze reprezentacji narodowej oraz Ekstraklasy) został zawieszony w pełnieniu obowiązków.

W związku z wywiadem, jakiego udzielił red. Tomasz Zimoch, używając sformułowań i gestów naruszających dobre imię Polskiego Radia, czym złamał Uchwałę Zarządu Polskiego Radia  z 2004 roku dotyczącą przestrzegania etyki zawodowej, Zarząd Polskiego Radia skierował sprawę do Komisji Etyki Polskiego Radia. Jednocześnie Zarząd Polskiego Radia zawiesił red. Tomasza Zimocha w pełnieniu obowiązków pracowniczych

– napisano w oświadczeniu Zarządu Polskiego Radia.

 


Źródło: polskieradio.pl,niezalezna.pl

#Tomasz Zimoch #Polskie Radio #Komisja Etyki #etyka zawodowa

plk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo