"Proszę o wskazanie 3 sukcesów pierwszego roku prezydentury Andrzeja Dudy" - napisał na Twitterze Ryszard Balicki, konstytucjonalista z Uniwersytetu Wrocławskiego. Magdalena Ogórek szybko odpowiedziała: "nie czyta z kartki, 22 wizyty zagraniczne, inicjatywa ustawodawcza w sprawie wieku emerytalnego".

Magdalena Ogórek od jakiegoś czasu pozytywnie wypowiada się o prezydenturze Andrzeja Dudy. Wczoraj w TVP Info powiedziała:

To jest bardzo aktywna prezydentura po tej biernej prezydenturze w wykonaniu Bronisława Komorowskiego. Czynny, aktywny prezydent, którego widać, który z pełną dynamiką angażuje się nie tylko w wizyty zagraniczne, ale też zabiera głos w sprawach, które bezpośrednio dotykają Polaków.


Była kandydatka na prezydenta dodała:


Andrzej Duda mówi o swoich obietnicach wyborczych. Pokazuje, co będzie realizował. Bardzo się cieszę, że wielokrotnie padło zapewnienie naprawy prawa podatkowego, które należy od nowa napisać. To także kwestia obniżenia wieku emerytalnego.


Link do słów Magdaleny Ogórek - z dopiskiem "kącik humoru" - zamieścił na Twitterze dr Ryszard Balicki, konstytucjonalista z Uniwersytetu Wrocławskiego. Prawnik ten wielokrotnie krytykował PiS i prezydenta za działania w sprawie Trybunału Konstytucyjnego. 

Wpis konstytucjonalisty skomentował jeden z internautów, pisząc:

"Trzeba włączyć inną TV niż TVN i byłby Pan świadom,jaka to jest prezydentura..."


Wówczas Balicki zareagował: "To może mi Pan pomoże - proszę o wskazanie 3 sukcesów pierwszego roku prezydentury". I wtedy do gry wkroczyła Magdalena Ogórek, odpowiadając: "[Andrzej Duda] nie czyta z kartki, 22 wizyty zagraniczne, inicjatywa ustawodawcza w sprawie wieku emerytalnego".Miesiąc temu Magdalena Ogórek stanęła także w obronie Pierwszej Damy, atakowanej przez opozycję i niektóre media. Była kandydatka do najwyższego urzędu w państwie napisała wówczas na Twitterze do prezydenta Andrzeja Dudy: "Proszę przekazać Pierwszej Damie wyrazy uznania i podziwu. Pozdrawiam!".