Wajda chce KOD w Sejmie i żali się Niemcom: „Nie o taką Polskę walczyłem”

Reżyser Andrzej Wajda w wywiadzie dla niemieckiego „Die Welt” snuje poważne polityczne scenariusze z Komitetem Obrony Demokracji w roli głównej.

Witwicki A/Gazeta Polska
Reżyser Andrzej Wajda w wywiadzie dla niemieckiego „Die Welt” snuje poważne polityczne scenariusze z Komitetem Obrony Demokracji w roli głównej. Jednocześnie rozmowę z niemiecką prasą wykorzystuje do ostrego ataku na polski rząd.

Jak informuje Telewizja Republika, Wajda udzielił „Die Welt” obszernego wywiadu, w którym analizuje polską scenę polityczną. Jednocześnie reżyser wykorzystuje okazję, by straszyć PiS-em zagranicznych dziennikarzy.

Dzisiaj Polska jest częścią Europy, ale nie tej Europy, której się spodziewaliśmy, którą chcieliśmy. Ta część Europy, która nas bardzo niepokoi, zmierza w kierunku skrajnego ekstremizmu. Faszyzm znów odżywa

– twierdzi Wajda.  

 Jednocześnie reżyser ubolewa nad tym, że spora część Polaków „dała się omamić obietnicami rządzących”, po czym żali się niemieckim mediom: „Nie o taką Polskę walczyliśmy”.

Wywiad Wajdy jest jednocześnie okazją do lansowania Komitetu Obrony Demokracji, w której reżyser widzi już zalążek ruchu politycznego.

Jeśli KOD nie przekształci się w wyraźny ruch polityczny i nie wejdzie do Sejmu, nie mamy szansy

- twierdzi Wajda.

 

 



Źródło: Telewizja Republika,niezalezna.pl,Die Welt

rz
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...



Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo