#ListaWstydu już krąży w internecie. Którzy polscy europosłowie poparli antyrządową rezolucję?

Znamy już nazwiska polskich eurodeputowanych, którzy zagłosowali za rezolucją wzywającą polskie władze do pełnego wdrożenia zaleceń Komisji Weneckiej ws.

© European Union 2014 - European Parliament. (Attribution-NonCommercial-NoDerivs Creative Commons license)
Znamy już nazwiska polskich eurodeputowanych, którzy zagłosowali za rezolucją wzywającą polskie władze do pełnego wdrożenia zaleceń Komisji Weneckiej ws. Trybunału Konstytucyjnego i wymierzoną w polski rząd. Za antyrządową rezolucją opowiedzieli się europosłowie PO, PSL i SLD, jedyny wyjątek stanowi Jacek Saryusz-Wolski, który nie głosował w ogóle.

Jak informowaliśmy na łamach portalu niezalezna.pl przyjęta dziś rezolucja nie ma wiążącej mocy prawnej. Za jej poparciem opowiedziało się 513 posłów; 142 głosowało przeciw, 30 wstrzymało się od głosu. Rezolucja wyraża zaniepokojenie sytuacją w Polsce i wzywa do opublikowania stanowiska Trybunału Konstytucyjnego. Za rezolucją stoją politycy części polskiej opozycji, a także chadecy, socjaliści i lewacy. Projekt przygotowywała m.in. członkini partii komunistycznej w NRD.
 
CZYTAJ WIĘCEJ: Targowica wygrała, ale tylko w europarlamencie. Antyrządowa rezolucja przyjęta

Szczegółowe wyniki głosowania szybko zaczęły rozchodzić się w mediach społecznościowych. Polscy internauci doceniają fakt, że węgierscy eurodeputowani z partii Fidesz głosowali przeciwko rezolucji. Co ciekawe przeciw była też część europosłów z obozu zielonych oraz kręgów liberalnych.Jeśli chodzi o polskich eurodeputowanych za rezolucją opowiedzieli się politycy PO, PSL i SLD. Jedyny wyjątek stanowił Jacek Saryusz-Wolski z PO, który w ogóle nie głosował.
 


Poniżej pełną listę polskich europosłów, którzy opowiedzieli się za uderzającą w Polskę rezolucję PE. W internecie lista ta funkcjonuje już jako #ListaWstydu:

1. Michał Boni
2. Jerzy Buzek
3. Andrzej Grzyb
4. Krzysztof Hetman
5. Danuta Jazłowiecka
6. Jarosław Kalinowski
7. Agnieszka Kozłowska-Rajewicz
8. Barbara Kudrycka  
9. Janusz Lewandowski  
10. Elżbieta Łukacijewska  
11. Jan Olbrycht
12. Dariusz Rosati
13. Czesław Siekierski  
14. Adam Szejnfeld  
15. Róża Thun
16. Bogdan Zdrojewski
17. Jarosław Wałęsa
18. Tadeusz Zwiefka
19. Bogusław Liberadzki
20. Janusz Zemke
21. Danuta Hubner
22. Julia Pitera
23. Krystyna Łybacka
24. Bogdan Wenta
25. Adam Gierek  
26. Marek Plura
27. Lidia Geringer de Oedenberg

 

 
 

 

Źródło: Twitter,niezalezna.pl

rz
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo