„Frog” prawomocnie skazany. Idzie do więzienia

  

Przed sądem zakończył się wczoraj pierwszy z pięciu procesów „Froga”. Mężczyzna za szaleńczą jazdę po Warszawskim Mokotowie idzie na miesiąc do więzienia. Dodatkowo ma zapłacić 12 tys. zł kosztów sądowych, oraz ma zakaz prowadzenia pojazdów.
 
Sędzia Jakub Iwaniec we wrześniu 2015 r. zezwolił na posługiwanie się pełnym nazwiskiem „Froga”, w kontekście procesu dotyczącego szaleńczej jazdy po warszawskim Ursynowie w czerwcu 2014 roku. Argumentuje to „ważnym interesem społecznym”. Podał, że oskarżony sam zamieścił film w internecie, wobec tego najwyraźniej zależało mu na sławie.

CZYTAJ WIĘCEJ: Pirat z BMW nadal bezkarny. To syn ważnej prokurator?

Była to jedna z pięciu spraw jakie są prowadzone przeciwko „Frogowi”.

Chodzi o dwunastominutowe nagranie. Widać na nim jak białe BMW M3 pędzi nawet 200 km/h, jedzie pod prąd, czy wyprzedza „na trzeciego”. Media wielokrotnie pisały o szaleńczym „rajdzie po Warszawie”. Jednak z rajdami niema to nic wspólnego. Jego jazda zagrażała bezpieczeństwu innych uczestników drogi.

CZYTAJ WIĘCEJ: Boguś z BMW M3 znów w „akcji”?

Froga zatrzymano pod Mielnem kilka dni po umieszczeniu nagrania w sieci, podejrzewając popełnienie przestępstwa gospodarcze i oszustwa.

CZYTAJ WIĘCEJ: Dwa dni „grzania” piratem drogowym i Tusk zmienia prawo. Słupki poparcia najważniejsze

„W tym samym czasie na terenie woj. podlaskiego policja odnalazła i zabezpieczyła samochód BMW, którym jeździł ulicami Warszawy. Ustalono też, że Robert Nogal wynajmował mieszkanie w Krakowie, gdzie policja znalazła m.in. duplikat prawa jazdy, pałkę policyjną i pistolet” – pisało tvp.info.
 
We wtorek sąd okręgowy nie uwzględnił apelacji obrońcy Roberta Nogala. W związku z czym wyrok za szaleńczą jazdę po Mokotowie uprawomocnił się.
 
Nagranie z dnia 5 czerwca 2014 roku zostało podzielone na 5 części. Policja skierowała do sądów w poszczególnych dzielnicach wnioski o ukarania pirata – podaje tvnwarszawa.tvn24.pl.

Dodatkowo sąd zakazał „Frogowi” prowadzenia pojazdów mechanicznych przez 3 lata. Jeśli wsiądzie za kółko, grozić mu będzie 3 lata pozbawienia wolności.
 
Na Roberta Nogala czekają jeszcze cztery rozprawy w tej kwestii.

Zobacz przejazd przez Warszawę w wykonaniu „Froga”:

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl,tvnwarszawa.tvn24.pl


Wczytuję komentarze...

Z chuliganów zrobił rugbystów. Podbili Europę! Posłuchajcie legendarnego Zbyszka Rybaka (FILM)

/ Fot. Kamil Tokarski/RC Arka Gdynia

  

- Historia Zbyszka Rybaka to najbardziej niesamowita opowieść o III RP. Niby-państwo we wczesnych latach 90. olało swoją trudną młodzież. Skazało ją na patologię, używało do szemranych interesów. I oto najgroźniejszy z ówczesnych kibiców-chuliganów zaczyna rozumieć, że coś jest nie tak. Najpierw wyznacza zasady honorowe tego świata, potem tworzy z nich drużynę rugby. I oto charakterni ludzie skazani na upadek, podnoszą się i wygrywają – tak o historii Zbyszka Rybaka opowiada Piotr Lisiewicz, który legendarnego chuligana i rugbystę zaprosił do „Wywiadu z chuliganem”. Całą rozmowę obejrzą Państwo poniżej (FILM)

- Myślę, że mamy w społeczeństwie ogólny kryzys męskości. Rugbyści są tego zaprzeczeniem. To faceci twardzi tak na boisku, jak i w życiu

– tak o chłopakach grających w drużynie Arki Gdynia mówił niedawno ich kapelan, ksiądz Tyberiusz Kroplewski.

Zbyszek Rybak w „Wywiadzie z chuliganem” bez autocenzury opowiada o największych chuligańskich bitwach lat 90. Wspomina m. in. wyjazd do Paryża na mecz Francja-Polska z 1995 roku:

- Akcja „Bagietka” to był mój pomysł. Kupiliśmy długie bagietki francuskie, a mieliśmy ze sobą pręty zbrojeniowe, które powkładaliśmy w te bagietki. Chrupaliśmy sobie te bagietki, kiedy nawinęło się kilkudziesięciu nieszczęśników z Paris Saint Germain, którzy postanowili nas zaatakować. No to poczęstowaliśmy ich tymi bagietkami. Po pierwszym uderzeniu bułka odpadała i na głowie lądował pręt.

Jak życie chłopaków z Gdyni zmieniło rugby?

- Sport nauczył mnie wiele pokory. Rugby jest tak ciężką dyscypliną, więc jak ciężką trenujesz, to nie masz potem pomysłów, żeby robić coś głupiego. Można powiedzieć, że rugby mnie wyedukowało

– mówi Zbigniew Rybak. A potem „zaraza” rozpoczęta od legendy Rybaka rozlała się po Polsce i  wielu drużynach rugby zmieniła życie setek młodych ludzi, którzy od dzieciństwa wychowywali się w trudnych rodzinach.

Jak podkreśla Lisiewicz, ta niesamowita historia pokazuje, czym III RP różniła się od Polski przedwojennej:

- Szkoły pełne zdziczałych chłopaków, którzy jako dumni weterani wojny polsko-bolszewickiej kładli pistolet na ławce w gimnazjum – taką rzeczywistość 1920 r. opisał przecież Ryszard Kiersnowski w książce „Młodość sercem pisana”. W internacie tłukli po ścianach butelki, a gdy wychowawczyni prosiła, by nie robili tego po północy, odpowiadali „Kto bił bolszewika, teraz może tłuc butelki”.

Jak zareagowało przedwojenne państwo?

– Ono miało elity, mądre i patriotyczne. I walka o to, żeby ocalić tę młodzież była jej troską. II RP zawadiakom odpuszczała w gimnazjum, a potem brała ich do szkół oficerskich, co było marzeniem i dumą każdego z nich. Odwagi nie musiała ich uczyć, ale wpajała im honor, dyscyplinę, szacunek dla kobiet. W efekcie Polska z tych dzikich chłopców zrobiła najlepszych kawalerzystów na świecie

– stwierdza Lisiewicz.

A III RP? – Miała trudną młodzież gdzieś. Mam wrażenie, że scenariusz, by setki tysięcy chłopaków żyły w patologii, był jej władcom na rękę. Dlatego legenda Zbyszka Rybaka jest piękną historią. W  III RP mamy cholernie mało pięknych legend. I trzeba koniecznie poznać tę – mówi Lisiewicz.

Całą rozmowę Piotra Lisiewicza ze Zbyszkiem Rybakiem obejrzą Państwo poniżej:

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl