KOD-owcy przekraczają kolejne granice. „Duda na Wawel” – takie hasło można było usłyszeć podczas wczorajszej manifestacji przed Pałacem Prezydenckim w Warszawie. Przemysł pogardy robi swoją robotę. Nie cofną się nawet przed grożeniem śmiercią.
 
Amnesty International zorganizowało demonstrację przeciw zapisom w ustawie o policji. Pojawili się na niej również sympatycy KOD-u. Podczas protestu usiłowano intonować najróżniejsze hasła. Jednak manifestującym najbardziej przypadło do gustu jedno: „Duda na Wawel”. W internecie pojawiło się nagranie zatytułowane „KOD wysyła Prezydenta na Wawel?”
 
Sugestia jest oczywista.

Tymczasem prezydent Andrzej Duda zaprosił do Pałacu Prezydenckiego przedstawicieli protestujących przeciwko ustawie o policji i ustawom dotyczących uprawnień służb specjalnych.
 
Można było zobaczyć m.in. takie transparenty: „Władzo, wyloguj się z mojego prywatnego życia!”, „Nie ma wolności bez prywatności", „Nie śledź mnie". Protestowano przeciwko nowelizacji ustawy ws. zasad inwigilacji.
 
Obecna władza nie raz odnosiła się do zarzutów o owej inwigilacji internetu. Szef Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak stwierdził, że zarzuty dotyczące inwigilacji internetu to manipulacja opozycji.

Te wrzaski, które słyszymy teraz, to próba ucieczki do przodu, próba manipulacji tym co się dzieje. Na przykład sprawa internetu. Zarzut o inwigilacji milionów Polaków jest nieprawdziwy. Jeżeli sprawdzimy przepisy prawa telekomunikacyjnego uchwalonego w 2004 roku, to już w tej ustawie są takie możliwości. Projekt poselski tylko tworzy katalog tych działań, tworzy również słowniczek, w którym pojawia się sformułowanie przejęte żywcem z ustawy telekomunikacyjnej i jeszcze jeden argument mówiący o tym, że ta ustawa ogranicza możliwości działania służb. Otóż techniki operacyjne w świetle tej ustawy mogą być stosowane maksymalnie przez 18 miesięcy. Dziś mogą być stosowane w nieskończoność. Oczywiście za każdym razem musi być zgoda sądu, ale zgoda sądu z reguły jest

– wyjaśniał minister. 

Zobacz wideo z manifestacji. (Dla niecierpliwych: „Duda na Wawel” 2:35):