Nowy prezes TVP Jacek Kurski jest w siedzibie Telewizji publicznej. Razem z nim do siedziby TVP przyjechali minister skarbu Dawid Jackiewicz, wiceminister kultury Krzysztof Czabański. Trwa spotkanie z dotychczasowym szefem telewizji Januszem Daszczyńskim. Od dziś można się spodziewać zmian w siedzibie na ulicy Woronicza i w Polskim Radio.

Dziś w ministerstwie skarbu Kurski otrzymał nominację do objęcia funkcji prezesa Telewizji Polskiej. Według nowelizacji ustawy medialnej to właśnie szef Ministerstwa Skarbu Państwa przekazuje kandydatowi na prezesa TVP nominację do objęcia tej funkcji. Na stanowisko prezesa Polskiego Radia została powołana Barbara Stanisławczyk.

- Telewizja potrzebuje rzetelnego i obiektywnego dziennikarstwa, które pokazuje racje wszystkich uczestników życia publicznego

- powiedział po spotkaniu minister  Jackiewicz.


Janusz Daszczyński napisał list do pracowników TVP. Żegna się w nim ze stanowiskiem, chwali swoimi osiągnięciami i dziękuje koleżankom oraz kolegom za dobrą współpracę. Jednak na początku i na końcu listu padają dwa zastanawiające stwierdzenia. Pismo rozpoczyna się od słów „to jeszcze nie koniec”, a ostatnie zdanie brzmi – „do zobaczenia”.