Prezes TVP kontratakuje. „To jeszcze nie koniec. Do zobaczenia!”

  

Janusz Daszczyński napisał list do pracowników TVP. Żegna się w nim ze stanowiskiem, chwali swoimi osiągnięciami i dziękuje koleżankom oraz kolegom za dobrą współpracę. Jednak na początku i na końcu listu padają dwa zastanawiające stwierdzenia. Pismo rozpoczyna się od słów „to jeszcze nie koniec”, a ostatnie zdanie brzmi – „do zobaczenia”.

Zmiany w mediach publicznych rozpoczęte. W czwartek prezydent Andrzej Duda złożył podpis pod tzw. ustawą medialną. Tego samego dnia pojawiła się również informacja, że minister skarbu państwa Dawid Jackiewicz powoła na prezesa TVP Jacka Kurskiego.

Natomiast wieczorem opublikowany został list Janusza Daszczyńskiego, dotychczasowego prezesa Telewizji Polskiej. Niby żegna się w nim ze swoimi współpracownikami, ale jednocześnie zapowiada, że to jeszcze nie koniec i mówi „do zobaczenia”.

Poniżej pełna treść listu:

Szanowni Państwo, Koleżanki i Koledzy,
trawestując Winstona Churchilla, żegnam się z Wami słowami – To nie jest koniec. To nawet nie jest początek końca.

29 lipca 2015 roku publicznie wyznaczyłem sobie cele czteroletniej kadencji na stanowisku prezesa Telewizji Polskiej. Nagle, bez żadnej przyczyny i wbrew zasadom demokratycznego państwa, moja kadencja została skrócona do kilku miesięcy.

Odchodzę w przeświadczeniu, że w tym krótkim czasie udało nam się wspólnie wiele wartościowych przedsięwzięć.

Cieszę się, że miałem szczęście pracować z bardzo dobrym, kompetentnym zespołem, profesjonalistami na wszystkich szczeblach, we wszystkich jednostkach organizacyjnych naszej Firmy.

Szczególne podziękowanie należy się pracownikom TAI

Udowodniliście, że rezygnacja z wyniszczającej tabloidyzacji nie prowadzi do spadku oglądalności. Przeciwnie - nadaje programom informacyjnym należną powagę, zapewnia przekazowi wiarygodność i przynosi zaufanie widzów.

Udowodniliście, że ograniczenie obecności polityków w programach publicystycznych na rzecz debaty ekspertów dobrze służy edukacji obywatelskiej; przywraca narrację publiczną w telewizji publicznej, jest najlepszym lekarstwem na jednostronny przekaz partyjny.

Dziękuję antenom TVP

Jesienna ramówka przyniosła Telewizji Polskiej uznanie widzów. Dziękuję za "Dziewczyny ze Lwowa", za 130 godzin relacji z Konkursu Chopinowskiego i inne, ważne przedsięwzięcia programowe.

Wiele sobie obiecuję po "Artystach", naszej nowej i oryginalnej produkcji serialowej nie korzystającej z zapożyczonych formatów i „Debacie” – własnemu, cotygodniowemu programowi publicystycznemu „Jedynki”, którego premiera nastąpi w najbliższy wtorek o 20.25.

Szefom i Zespołom anten Telewizji Polskiej składam serdeczne podziękowania za dobrą współpracę.

Słowa uznania dla ludzi oddanych pracy reformatorskiej

Szybko i sprawnie przeprowadziliśmy dwa z trzech planowanych etapów zmian w strukturze TVP.

Powstał Ośrodek Mediów Interaktywnych, rozpoczyna pracę Impresariat Telewizji Polskiej, jest upraszczana organizacja jednostek obsługujących zadania programowe naszej Firmy.

Przyjęty został regulamin organizacyjny Redakcji Filmu, Seriali i Teatru TV. Teraz będzie można skutecznie kreować nowe, polskie formaty służące edukacji obywatelskiej, popularyzujące dziedzictwo historyczne i kulturowe naszego kraju. Zaistniały warunki do produkcji godzinnych filmów telewizyjnych.

Opracowany został trzeci etap zmian – przywrócenie redakcji tematycznych z jednorodnym, silnym centrum programowym i utworzenie niezależnej platformy cyfrowej TVP.

Ukłon w stronę ośrodków regionalnych Telewizji Polskiej

Udało się nam wspólnie zaprojektować drogę do TVP3, od telewizji regionalnej do telewizji regionów.

Od 4 stycznia 2016 roku 16 telewizji nadaje dla ludzi i najbliżej ludzi. Zmiana nie dokonuje się jednocześnie i jednorazowo. Zbyt duże są dysproporcje pomiędzy ośrodkami. Okres przejściowy może potrwać do czerwca br. – będzie coraz mniej pasm wspólnych, a więcej informacji lokalnych.

Środki finansowe na 2016 rok są zabezpieczone. Energii i pomysłowości w 16 oddziałach terenowych na pewno nie zabraknie. Powodzenia!

Nowa Strategia TVP na lata 2016-2020

Zgodnie z sierpniowymi zapowiedziami w ostatnich dniach 2015 roku została przyjęta Strategia TVP na lata 2016-2020.

Zakłada ona harmonijne łączenie powinności nadawcy publicznego z modelowymi cechami efektywnego przedsiębiorstwa o odpowiedzialnej społecznie korporacji, która nie gubi wartościowych ludzi i szanuje profesjonalizm. Zachęcam Państwa do zapoznania się z tym dokumentem.

Szanowni Państwo,

zostawiam Telewizję Polską w dobrej kondycji programowej i finansowej. Wierzę, że rozpoczęte przeze mnie zmiany będą kontynuowane – dla dobra widzów, z korzyścią dla TVP jako nadawcy publicznego i poważanego pracodawcy.

Wszystkim Wam dziękuję za twórczą i lojalną współpracę.

Do zobaczenia!

Z poważaniem
Janusz Daszczyński

 
Wyróżnienia treści listu w kolorze czerwonym pochodzą od redakcji portalu niezalezna.pl.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl,centruminformacji.tvp.pl


Wczytuję komentarze...


IMGW: Ciepły dzień i mroźna noc

/ pxhere.com/creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/

  

Pogodę w Polsce będzie kształtować wyż znad wschodniej Europy; w poniedziałek będzie słonecznie temperatura maksymalna sięgnie 20 stopni, w nocy miejscami wystąpią przymrozki – prognozuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

"Przeważająca część kontynentu będzie pod wpływem wyżu znad wschodniej Europy, jedynie częściowo Europa zachodnia znajdzie się w zasięgu Niżu Islandzkiego. Pogodę w Polsce kształtować będzie wspomniany wyż, z zachodu w dalszym ciągu napływać będzie ciepłe powietrze polarne morskie"

- poinformował Instytut w niedzielę po południu.

Według prognozy na poniedziałek w Polsce będzie słonecznie. Temperatura maksymalna wyniesie od 14-15 stopni na północy i południowym wschodzie do 19-20 st. C na południowym zachodzie, tylko na Helu oraz obszarach podgórskich Karpat około 13 stopni.

Wiatr ma być słaby i umiarkowany, okresami porywisty, na obszarach podgórskich w Sudetach i na Podkarpaciu w porywach do 55 km/h, południowy i południowo-wschodni. Na szczytach Sudetów porywy wiatru do 80 km/h.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1021 hPa i nieznacznie spadnie.

W nocy z poniedziałku na wtorek bezchmurnie lub zachmurzenie małe. Nad ranem we wschodniej połowie kraju lokalnie możliwe krótkotrwałe mgły ograniczające widzialność do 500 metrów. Temperatura minimalna od 0-1 stopnia na wschodzie do 6-8 st. C na północnym zachodzie i nad morzem, na Podhalu około -2 st. C.

We wschodniej połowie kraju miejscami przygruntowe przymrozki do -3 stopni. Wiatr będzie słaby, na Pomorzu Wschodnim umiarkowany, w Kotlinie Kłodzkiej oraz Beskidzie Śląskim w porywach do55 km/h, południowy i południowo-wschodni.

W dzień na zachodzie i Pomorzu zachmurzenie małe. Na pozostałym obszarze słonecznie. Temperatura maksymalna od 17-19 stopni na północy i wschodzie do około 20 st. C w centrum i 21 stopni miejscami na zachodzie.

Chłodniej tylko nad morzem oraz na obszarach podgórskich Karpat: 11-15 st. C. Wiatr ma być słaby i umiarkowany, południowy i południowo-zachodni, jedynie na północnym zachodzie oraz nad morzem po południu północno-zachodni i zachodni.

W Warszawie w poniedziałek ma być słonecznie; temperatura maksymalna 18 stopni. Wiatr słaby, okresami wzmagający się do umiarkowanego i porywistego, pod wieczór słabnący, południowo-wschodni. W nocy bezchmurnie. Temperatura minimalna około 2 stopni. Wiatr słaby, południowy.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts