Zbrzydł mu KOD, to powołał FOD. Giertych będzie „bronił demokracji” po swojemu

  

Naprawdę można się pogubić w gąszczu kanapowych organizacji tworzonych przez „prawdziwych demokratów”. Jest już KOD, Tomasz Siemoniak zapowiedział powstanie FOK, a teraz kolejny twór o trzyliterowym skrócie powołał Roman Giertych. Mecenas wymyślił sobie FOD, czyli Fundację Obrony Demokracji. Czym fundacja będzie się zajmować? Udzielaniem pomocy prawnej osobom zwalnianym ze spółek Skarbu Państwa, w tym również z TVP i Polskiego Radia.

Jeszcze niedawno Roman Giertych wesoło skakał i pokrzykiwał na marszu Komitetu Obrony Demokracji. Miłość nie trwała jednak zbyt długo – po drugiej demonstracji mecenas skrytykował KOD-ziarzy i zaapelował do PO, PSL oraz Nowoczesnej, żeby kolejną manifestację te trzy partie zorganizowały wspólnie. Jak zaznaczył, „panowie z KOD szykują się do zbudowania nowej formacji (...) co w praktyce kończy konsensualną rolę pozapartyjnego organizatora protestów wobec PiS”.

Być może apel mecenasa trafił w próżnię i poczuł się odsunięty, a może pozazdrościł i postanowił sam stanąć na czele kolejnego bastionu „obrony demokracji”? W każdym razie właśnie zakończyła się procedura rejestracyjna jego Fundacji Obrony Demokracji.

Jak podają wirtualnemedia.pl, głównym celem FOD będzie wspieranie finansowe osób zwalnianych ze spółek Skarbu Państwa – w tym z mediów publicznych – w procesach przeciwko tym spółkom.

FOD będzie wynajmować poszczególnych adwokatów, specjalizujących się w prawie pracy. Osoby, które zgłoszą się do fundacji, otrzymają opłacenie pomocy prawnej od wskazanych kancelarii

– tłumaczył portalowi wirtualnemedia.pl Roman Giertych.

Mecenas wyjaśnił też, że FOD powołał w odpowiedzi na apel marszałka Senatu Stanisława Karczewskiego, który wezwał Romana Giertycha do niezgłaszania się po 500 złotych na dziecko. Zapowiedział również, że uzyskane z rządowego programu 500+ pieniądze będzie przekazywał na swoją fundację.

Podobno do FOD zgłosiły się już pierwsze osoby. Z niecierpliwością czekamy na nazwiska „poszkodowanych”...
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: wirtualnemedia.pl,niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

TYLKO U NAS! Ryszard Terlecki o dzisiejszej konwencji PiS oraz przystąpieniu PSL do "totalnych"

Ryszard Terlecki / Fot. Filip Blazejowski/Gazeta Polska

  

Opozycja zwiera szeregi przed nadchodzącym maratonem wyborczym. Swoistym panaceum na PiS ma być według opozycji utworzenie szerokiego front politycznego. Tuż przed końcem dzisiejszej konwencji Prawa i Sprawiedliwości Ludowcy ogłosili przyłączenie się do Koalicji Obywatelskiej. O konsekwencjach decyzji PSL mówi specjalnie dla Niezalezna.pl marszałek sejmu, Ryszard Terlecki.

Marszałek Sejmu, pytany o opinię w związku z przyłączeniem się Polskiego Stronnictwa Ludowego do Koalicji Europejskiej, stwierdził, że decyzja ludowców nie jest dobrym posunięciem. [polecam:https://niezalezna.pl/260166-opozycja-w-szoku-po-konwencji-pis-reakcja-psl-przylacza-sie-do-koalicji-europejskiej]

To przede wszystkim źle dla PSL, ale sami sobie wybrali taki los, więc będą tonąć razem z resztą tej zbieraniny

- powiedział Ryszard Terlecki, dodając, że z punktu widzenia Prawa i Sprawiedliwości, jednoczenie się opozycji nie ma żadnego znaczenia.

Nam, prawdę mówiąc, jest wszystko jedno, bo jesteśmy przekonani, że te wybory będą po naszej myśli

- skwitował decyzję PSL.

Nasza reporterka pytał również, czy będą pieniądze na zrealizowanie dzisiejszych zapowiedzi, m.in. 500+ dla pierwszego dziecka, czy trzynastą emeryturę dla seniorów. [polecam:https://niezalezna.pl/260160-nowa-piatka-pis-500-plus-od-pierwszego-dziecka-13-tka-dla-emerytow-brak-pit-dla-mlodych]

To nie jest rozdawnictwo. To jest program rozwoju Polski poprzez wzmocnienie rodzin, poprzez wyższe wynagrodzenia, poprzez większą ilość pieniędzy na rynku. Mamy zabezpieczone pieniądze na realizowanie tych projektów. Chcemy, żeby one trafiły teraz do kieszeni każdego Polaka

- odparł polityk Prawa I Sprawiedliwości.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl