Wyszukiwanie

Wpisz co najmniej 3 znaki i wciśnij lupę
Polska

​Petycja ws. zachowania dziennikarki TVP Info

„W obliczu narastającego niezadowolenia z widocznej stronniczości mediów publicznych zachęcam do podpisania petycji, która jest jednocześnie listem otwartym do TVP.

Autor:

„W obliczu narastającego niezadowolenia z widocznej stronniczości mediów publicznych zachęcam do podpisania petycji, która jest jednocześnie listem otwartym do TVP. Każdego z Państwa kto zgadza się z treścią listy zachęcam do podpisania i wyrażenia tym samym własnego zdania” - napisała inicjatorka petycji do władz TVP. Dokument może podpisać każdy internauta.

Powodem do petycji posłużyło kontrowersyjne zachowanie dziennikarki TVP Info Karoliny Lewickiej podczas niedzielnej rozmowy z ministrem kultury prof. Piotrem Glińskim.

Jak stwierdza inicjatorka petycji Edyta Franczuk, stacja „minęła się z powołaniem i zapomniała o wypełnianiu misji informacyjnej. Poziom, wiedza, merytoryczność dziennikarzy pozostawia wiele do życzenia i za każdym razem jest niesamowicie uderzająca dla niemal każdego z odbiorców”.

„Dziennikarze zapomnieli, że ich zawód to nie zawód sensu stricte a służba. Służba rzetelnego, pełnego poświęcenia i szacunku dla wykonywanej przez siebie pracy pośredniczenia pomiędzy społeczeństwem a światem polityki, kultury, etc. zgodnie z Prawem Prasowym art. 10 pkt 1.

Zgodnie z art. 12 pkt 1 Prawa Prasowego dziennikarz zobowiązany jest także do rzetelności w zbieraniu informacji. Z wielkim rozczarowaniem muszę stwierdzić, że od wielu lat w TVP Info oba te jakże ważne i jedne z podstawowych artykułów prawa prasowego obowiązujących działalność dziennikarza są łamane
- czytamy w liście.

Dotychczas petycję podpisało 1425 osób.

Autor:

Źródło: niezalezna.pl

Wesprzyj niezależne media

W czasach ataków na wolność słowa i niezależność dziennikarską, Twoje wsparcie jest kluczowe. Pomóż nam zachować niezależność i kontynuować rzetelne informowanie.

* Pola wymagane