Prezydent skorzystał z prawa łaski. Mainstream wpadł w szał

  

Fala hejtu ruszyła chwilę po tym, jak w mediach pojawiła się informacja o ułaskawieniu Mariusza Kamińskiego przez prezydenta. Chętnie dołączył do niej mainstream, obwieszczając m.in., że decyzja Andrzeja Dudy to „hucpa” i „bezczelność”, a jeden z dziennikarzy „Gazety Wyborczej” postraszył rytualnie „mafijnym państwem PiS”.

Prezydent RP ułaskawił byłego szefa Centralnego Biura Antykorupcyjnego, a obecnie ministra koordynatora służb specjalnych Mariusza Kamińskiego. Andrzej Duda zastosował prawo łaski również wobec trzech byłych współpracowników Kamińskiego z CBA, czyli Macieja Wąsika, Grzegorza Postka oraz Krzysztofa Brendela.

Mainstream, jakby tylko na to czekał, bo natychmiast przystąpił do ataku. W pierwszym szeregu stanęli – a jakże – redaktorzy z Czerskiej.

Dzień ten zaciąży nad całą prezydenturą Andrzeja Dudy. Pokazał on, że stawia ponad prawem siebie, kolegów i działaczy swojej partii. Że to oni, poza powołanymi do tego organami państwa, będą teraz orzekać, kto jest winny, a kto może spać spokojnie. Że oni są państwem” – napisał w swoim komentarzu na stronie „Gazety Wyborczej” Wojciech Czuchnowski.

Służbom kierowanym przez Kamińskiego prezydent dał zielone światło do nadużyć – sygnał, że wszystko im wolno, a sądów nie muszą się bać. Tak nie działa państwo demokratyczne. Tak działa państwo mafijne” – zagrzmiał.


fot. wyborcza.pl/print screen

Jego redakcyjny kolega Paweł Wroński komentował decyzję o ułaskawieniu na Twitterze.

PAD ułaskawił swojego kolegę Kamińskiego? No są granice jak mówił Ribbentrop do Mołotowa” – napisał. Niedługo potem dodał: „Prawo i Sprawiedliwość to teraz nazwa najbardziej komiczna”, po chwili dopisał: „Przy tej hucpie Kwaśniewski ułaskawiający Sobotkę to szczyt legalizmu. Warto się oswoić ze słowem hucpa”.


fot. twitter.com/PawelWronskigw/print screen

Portal Tomasza Lisa natemat.pl poświęcił ułaskawieniu Mariusza Kamińskiego sporo miejsca. Za jeden z tytułów posłużył tam cytat z twitta Cezarego Łazarewicza, który napisał: „Takiej bezczelności nie było nawet za SLD. Odczucia prezydenta są ważniejsze od wyroków sądów. Ciekawe kto następny?


fot. natemat.pl/print screen

Nie mogło rzecz jasna zabraknąć TVN24 z ich etatowymi komentatorami. Roman Giertych, Ryszard Kalisz oraz prof. Andrzej Zoll nie zawiedli oczekiwań i skrytykowali ułaskawienie byłego szefa CBA z każdej możliwej strony.

A Monika Olejnik miała nawet z tej okazji specjalne wydanie swojego programu „Kropka nad i”. Sprawę skomentowała też na Facebooku. „Andrzej Duda, nie czekając na wynik apelacji, ułaskawił Mariusza Kamińskiego, którego sąd pierwszej instancji skazał na 3 lata więzienia i 10-letni zakaz zajmowania stanowisk za prowokację CBA w Ministerstwie Rolnictwa” – napisała gwiazda TVN24.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nowe taśmy! Co prezes NIK K. Kwiatkowski mówił o sędziach? "W du**ch im się poprzewracało"

Krzysztof Kwiatkowski / Filip Błażejowski/Gazeta Polska

  

Portal tvp.info ujawnil kolejne nagrania - tym razem z restauracji Amber Room z 10 czerwca 2014 r. Na taśmach słyszymy głosy ówczesnego najbogatszego Polaka Jana Kulczyka i prezesa NIK-u Krzysztofa Kwiatkowskiego, którzy rozmawiają między innymi o prywatyzacji spółki Ciech. W pewnym momencie Kwiatkowski pokusił się również o ocenę pracy sędziów. - Niestety im się w du**ch poprzewracało trochę… – mówi prezes NIK do Kulczyka.

Portal tvp.info dotarł do nagrań z rozmowy między Janem Kulczykiem a Krzysztofem Kwiatkowskim, która dotyczyła prywatyzacji spółki Ciech. 

Stenogram z rozmowy Kulczyk-Kwiatkowski z czerwca 2014 r.:

JAN KULCZYK:  Jak się cieszę, że zacząłem normalnie, ta sprzedaż tego Ciechu taki był… wszyscy odebrali to…

KRZYSZTOF KWIATKOWSKI: Patrzyłem na to jak na papierek lakmusowy, jak się zachowają co poniektórzy 

JAN KULCZYK: Czyli teraz już krótko mówiąc – można 

KRZYSZTOF KWIATKOWSKI: Normalnieje 

JAN KULCZYK: Teraz już, bo ja myślę, że i Donald i wszyscy zobaczyli, że nie będzie z tego tytułu miał jatki

KRZYSZTOF KWIATKOWSKI: Rozmawiałem z Wojtkiem Karpińskim i on mówi: Jestem ciekaw reakcji, bo Donald mi dał zieloną rękę, ale mówi – no zobaczymy, jak to pójdzie (śmiech) 

JAN KULCZYK: Że dał zielone światło? 

KRZYSZTOF KWIATKOWSKI: Tak, dał mu zielone światło, ale jednocześnie mówił „bierzesz to na własną głowę” no. Jak to Donald. 

Później w czasie rozmowy w Amber Room Kwiatkowski pokusił się o szczerą ocenę pracy sędziów.

Ja bym powiedział tak (…) środowisko sędziowskie mi groziło protestami, że jak śmiem w ogóle wprowadzać możliwość oceny pracy sędziego. Ja mówię: a które środowisko nie podlega ocenie? (…) prowadzone przewlekle postępowanie czy nie prowadzone? Niestety im się w d**ach poprzewracało trochę…

– mówi Kwiatkowski do Kulczyka.

Fot./screen/tvp.info

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: tvp.info, niezalezna.pl,

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl