Tak się bada katastrofę lotniczą! Holendrzy odtworzyli kadłub zestrzelonego Boeinga

Holandia przedstawiła raport końcowy z katastrofy malezyjskiego Boeinga. Jednoznacznie w nim stwierdza, że samolot został zestrzelony wojskową rakietą Buk produkcji rosyjskiej.

twitter.com/Jerome__Hughes
Holandia przedstawiła raport końcowy z katastrofy malezyjskiego Boeinga. Jednoznacznie w nim stwierdza, że samolot został zestrzelony wojskową rakietą Buk produkcji rosyjskiej. Boeing rozpadł się w powietrzu. Podczas konferencji prasowej przestawiono odbudowany kadłub samolotu. Każdego, kto widział prezentację holenderskiego raportu, porazi skala zaniechań polskich "ekspertów" badających katastrofę smoleńską.

- Katastrofa lotu MH17 z 17 lipca 2014 r. była spowodowana detonacją głowic typu 9N314M odpalonych z rejonu wschodniej Ukrainy przy użyciu systemu rakietowego Buk. Takie są wnioski końcowe raportu opracowanego przez Holenderską Radę Bezpieczeństwa – czytamy na oficjalnej stronie Rady.

Jeszcze przed prezentacją oficjalnego raportu końcowego Holenderskiej Rady Bezpieczeństwa OVV swoją wersję wydarzeń próbowała lansować strona rosyjska. Na konferencji prasowej rosyjskiego koncernu produkującego systemy Buk. Rosjanie przekonywali, że wszystkiemu winna jest strona ukraińska.
 

Malezyjski boeing został zestrzelony z terytorium kontrolowanego przez ukraińskie siły zbrojne. Z rakiety, która nie jest na wyposażeniu w armii rosyjskiej od 2011 roku

- oświadczył Wiktor Jarmołenko, rzecznik koncernu.

Tymczasem przedstawiony przez stronę holenderską raport końcowy nie pozostawia żadnych złudzeń. Z doniesień medialnych wynika, że przed oficjalną prezentacją z treścią dokumentu zapoznały się rodziny ofiar.

PEŁNA TREŚĆ RAPORTU TUTAJ

Z ustaleń śledczych jednoznacznie wynika, że boeing 777 malezyjskich linii lotniczych został zestrzelony przez rakietę Buk produkcji rosyjskiej, która została wystrzelona z regionu wschodniej Ukrainy. Ustalenia te pokrywają sie ze wstępnym raportem w tej sprawie. Holenderska Rada Bezpieczeństwa w ubiegłym roku wydała wstępny raport na temat śledztwa w sprawie katastrofy MH17. Raport zawiera informacje dotyczące stanu faktycznego samolotu na podstawie źródeł zgromadzonych przez ekspertów źródeł. W treści dokumentu stwierdzono, że boeing malezyjskich linii lotniczych rozpadł się w powietrzu „prawdopodobnie w wyniku uszkodzeń spowodowanych przez dużą liczbę obiektów o dużej energii, które uderzyły w samolot z zewnątrz.
 
Z treści raportu o przyczynach katastrofy lotu MH17 jednoznacznie wynika, że nic nie wskazuje na to, iż awaria MH17 została spowodowana przez usterki technicznej lub działania załogi.

 
Eksperci o locie MH17: Samolot rozpadł się w powietrzu. ZOBACZ RAPORT

Śledczy zwrócili jednak uwagę, że w związku z toczącym się konfliktem zbrojnym istniały racjonalne przesłanki, aby władze Ukrainy zamknęły przestrzeń powietrzną, a linie lotnicze były świadome podwyższonego ryzyka i realnych zagrożeń związanych z obraniem kursu właśnie przez terytorium wschodniej Ukrainy.

Tak wygląda odtworzony kokpit samolotu:

 

 Źródło: niezalezna.pl,onderzoeksraad.nl

rz
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo