Mieszkania komunalne w Gdańsku dla imigrantów! A młodzi Polacy nie mają gdzie mieszkać

  

Władze Gdańska, wywodzące się z PO, zdecydowały, że nielegalni uchodźcy z Afryki będą mogli ubiegać się w tym mieście o... mieszkania komunalne. Tymczasem dziesiątki tysięcy młodych Polaków nie ma gdzie mieszkać lub zmuszonych było wyjechać za chlebem i mieszkaniem za granicę. W samym Gdańsku jest 1830 rodzin oczekuje na mieszkanie komunalne.

Gdańska TVP informuje: "Mieszkania komunalne dla uchodźców - taka jest decyzja władz Gdańska i odpowiedź na deklarację polskiego rządu chęci przyjęcia około 2000 emigrantów z Afryki i Azji".

Jak widać - wywodzące się z PO władze Gdańska chcą być w awangardzie europejskiego postępu i jak najbardziej udogodnić życie przybyszom z północnej Afryki. Rozszerzenie listy osób mogących ubiegać się o wynajęcie mieszkań komunalnych także o uchodźców to pierwszy krok w budowaniu socjalnego modelu pomocy imigrantom, który doprowadził do społecznej katastrofy w zachodnich państwach Europy.

Ale - jak informuje TVP Gdańsk - to nie pierwsza aktywność miasta w sprawie imigrantów:

W maju decyzją prezydenta powołano zespół do spraw modelu integracji imigrantów. W jego skład wchodzą przedstawiciele imigrantów, służb miejskich, jednostek edukacyjnych oraz ekspertów z ponad 5 organizacji zajmujących się imigrantami.
 

Czy już niedługo Gdańsk się polską Marsylią - czyli portem opanowanym przez różnokolorowych przybyszy wierzących w Allaha?

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl,gdansk.tvp.pl


Wczytuję komentarze...

Bilety kolejowe nie zdrożeją

/ zdjęcie ilustracyjne / MichaelGaida CC0

  

- Do końca wakacji nie zdrożeją bilety - zadeklarował prezes PKP SA Krzysztof Mamiński.

Prezes kolei na antenie radiowej Jedynki powiedział, że "spółka Intercity jako jedyny przewoźnik pasażerski nie podniósł cen od czterech lat".

"Nie przewidujemy w najbliższych miesiącach podwyżek cen biletów"

- zapowiedział.

Dopytywany, czy bilety nie zdrożeją do końca wakacji, powiedział:

"Jestem przekonany, że tak".

Mówił, że bilety kolejowe najbardziej opłaca się kupować z wyprzedzeniem, gdyż wówczas zniżki mogą sięgnąć 50 proc.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts