#UwolnićMaćka aktualne. Skandaliczna decyzja sądu. Kibic Legii zostaje w areszcie

  

Sąd Apelacyjny zdecydował, że kibic Legii Warszawa Maciej Dobrowolski pozostanie w areszcie. Został on aresztowany trzy lata temu na postawie zeznań jednego świadka koronnego. Akcję #uwolnićMaćka poparło już prawie dziesięć tysięcy internautów.
 
Jak wynika z najnowszych informacji w tej sprawie, decyzją Sądu Apelacyjnego Maciej Dobrowolski pozostanie w areszcie do 30 listopada.
 
Jak już informowaliśmy na łamach portalu niezalezna.pl Maciej Dobrowolski działał w Stowarzyszeniu Kibiców Legii Warszawa, pisał do tygodnika „Nasza Legia” i zajmował się organizowaniem kibicowskich wyjazdów. 28 maja, trzy lata temu został aresztowany razem ze „Staruchem” w związku z zeznaniami świadka koronnego, handlarza narkotyków Marka H., ps. „Hanior”.
 
Sprawa przeciwko niemu jeszcze się nie rozpoczęła, nie postawiono mu także zarzutów. Jego przyjaciele i rodzina są przekonani, że jest on niewinny i nie godzą się na przetrzymywanie go w areszcie.

 – W sprawie aresztu Macieja Dobrowolskiego złożyliśmy już skargę do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka – zaznaczał obrońca kibica Michał Korolczuk, który nie zgadza się na dalsze przetrzymywanie go w areszcie.

 Kibice nie zamierzają jednak zostawiać sprawy. Starają się jak najszerzej ją nagłośnić. M.in. przed meczami rozdają pocztówki z nadrukiem „Pozdrowienia do więzienia”, które następnie są wysyłane do aresztu, w którym przebywa Maciek. Imię kibica pojawia się podczas opraw na meczach w całej Polsce.

Na Facebooku funkcjonuje też profil „Uwolnić Maćka”. Dotychczas polubiło go już 19 550.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Twitter,niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

"Totalni" krytykują plany zmian w akcyzie

Janusz Cichoń / Platforma Obywatelska RP [CC BY-SA 2.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0)]

  

- Rząd decyduje się na zmiany, których skutki mogą być opłakane - rozwój szarej strefy, spadek produkcji i zatrudnienia - powiedział we wtorek Janusz Cichoń (KO), przedstawiając opinię klubu ws. projektu ustawy ws. wzrostu akcyzy na alkohol i tytoń.

Mówił, że klub parlamentarny Koalicji Obywatelskiej rozumie, że "alkohol i papierosy to produkty szczególne" i że "państwo powinno ograniczać konsumpcję dóbr tego typu" oraz że "państwo powinno uwzględniać koszty społeczne ich spożycia". Jak jednak ocenił, "widać wyraźnie, że państwu PiS nie o to chodzi": "PiS chce tylko zdobyć więcej środków, to jest ten 1,7 mld, o które toczy się bój". Jego zdaniem rząd nie dostrzega, jakie może być "zaskoczenie dla branży" producentów alkoholu i produktów tytoniowych.

Poseł ocenił, że tryb przyjmowania projektu ustawy jest "skandaliczny", biorąc pod uwagę wcześniejsze zapowiedzi rządu, a także propozycje, które zawierał m.in. projekt budżetu, gdzie "mieliśmy zapowiedzi podwyżki akcyzy o 3 pkt. proc.". Dodał, że w projekcie rząd idzie "daleko dalej".

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl