Zdziwieni wydatkami Komorowskiego? Kancelaria Kopacz pobiła nawet rekord Tuska

- Nie widzę w tym niczego złego i jestem spokojna o wynik - stwierdziła premier Ewa Kopacz, komentując audyt wydatków kancelarii prezydenta za rządów Bronisława Komorowskiego.

flickr.com/photos/kancelariapremiera
- Nie widzę w tym niczego złego i jestem spokojna o wynik - stwierdziła premier Ewa Kopacz, komentując audyt wydatków kancelarii prezydenta za rządów Bronisława Komorowskiego. Skala wydatków KPRP to ok. 175 mln złotych (tyle zaplanowano na 2014 r.), ale koszty jakie generuje kancelaria premiera są niewiele mniejsze. Budżet KPRM na 2015 rok to ponad 125 mln zł, a Ewa Kopacz pobiła nawet rekord poprzednika Donalda Tuska.

Sprawa wydatków kancelarii prezydenta od tygodnia budzi wiele kontrowersji. Według danych, jakie ujawnił portal bezkompromisowo.pl, m.in. na lot do Japonii wydano 1,4 mln zł, 4,5 mln zł kosztowała dostawa odznak, orderów i okuć, a 50 tys. zł zapłacono przyjęcie na sto osób w Gdańsku.

CZYTAJ WIĘCEJ: Tak szastał pieniędzmi Komorowski: Miliony na odznaczenia, półtora miliona na lot do Japonii

Co ciekawe, w kampanii parlamentarnej 2007 r. Platforma w wyborczym spocie atakowała śp. Lecha Kaczyńskiego za zbyt wysokie wydatki. Wówczas - jak podawał portal tvn24.pl - podano nieprawdziwą, zawyżoną kwotę jego budżetu:

Realny plan wydatków ówczesnej kancelarii prezydenta na 2007 rok wynosił 161,4 mln zł. Jakie są aktualne dane? W ustawie budżetowej na 2014 i 2015 rok wydatki Kancelarii Prezydenta zaplanowano na taką samą sumę 167,6 mln zł. W 2013 roku na wydatki Kancelarii Bronisława Komorowskiego zaplanowano 175,3 mln zł.

Podobnie rzecz się ma z wydatkami kancelarii premiera. PO chcąc przejąć władzę, w 2007 r. zarzucała Jarosławowi Kaczyńskiemu za wysokie wydatki. Jak to się ma do wydatków kancelarii za czasów premiera Donalda Tuska i Ewy Kopacz? Zgodnie z ustawą budżetową na 2014 rok, wydatki KPRM zaplanowano na 125,64 milionów złotych. Na ten rok, gdy premierem jest już Ewa Kopacz wydatki Kancelarii zaplanowano na rekordową sumę 125,90 mln. zł.

 


Źródło: niezalezna.pl

mak
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo