​Suflerka znów przy boku Komorowskiego. W czym doradza na powstańczych uroczystościach?

  

O Jowicie Kacik głośnio stało podczas ostatniej kampanii prezydenckiej jako o „suflerce Komorowskiego”. Wówczas Kacik, która ukończyła niegdyś kurs „manipulacji decyzją i wizerunkiem przeciwnika”, miała towarzyszyć Bronisławowi Komorowskiemu m.in. podczas jego słynnego spaceru po Warszawie. Dziś suflerka pojawiła się znów w towarzystwie ustępującego prezydenta podczas uroczystości związanych z 71. rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego.
 
Dziennikarz TVP Krzysztof Nakonieczny opublikował zdjęcie Kacik stojącej w pobliżu Komorowskiego.


 
Nakonieczny uściślił portalowi niezalezna.pl, że Kacik i Komorowski byli dziś obecni podczas uroczystej polowej mszy świętej na warszawskim Placu Krasińskich, przed pomnikiem Powstania Warszawskiego.
 
Jowita Kacik to urzędniczka od lat politycznie związana z Grzegorzem Schetyną. Jak pisał portal niezalezna.pl, w lutym tego roku kobieta została oddelegowana przez Kancelarię Prezydenta do sztabu wyborczego Bronisława Komorowskiego. Podczas jednego ze spacerów polityka po Warszawie, który był częścią kampanii wyborczej, wyszło na jaw co było zadaniem Kacik.
 
Kiedy do Komorowskiego w świetle kamer podjechała kobieta na wózku i zaczęła wypominać, że dał on ulgi studentom, a niepełnosprawnym nie – kandydat PO odpowiedział: „Żałuje pani studentom?”. Na ratunek Komorowskiego wtedy przyszła Kaci, która oparła się o plecy polityka i zaczęła... dyktować mu, co ma mówić. Moment ten został zarejestrowany przez kamery.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Byli opozycjoniści murem za Rachoniem! Napisali list w obronie wolności słowa

Michał Rachoń, / TVP Info/printscreen

  

Działacze opozycji antykomunistycznej wystosowali list otwarty do władz Telewizji Publicznej, w którym apelują o przywrócenie do pracy Michała Rachonia i Krystiana Krawiela, którzy zostali zawieszeni po emisji w programie "Minęła 20" satyrycznych "plastusiów" Barbary Pieli. Pod listem podpisali się miedzy innymi Joanna i Andrzej Gwiazdowie, Ryszard Majdzik, czy Krzysztof Wyszkowski.

Redaktorzy Michał Rachoń i Krystian Krawiel zostali odsunięci od redagowania i prowadzenia programów w TVP Info po jednej z audycji „Minęła 20”, w której - zdaniem przełożonych - znalazła się wywołująca kontrowersje animacja.

Byli opozycjoniści zwracają się z apelem o przywrócenie red. Rachonia i red. Krawiela do pracy.

Zwracamy się do władz Telewizji Publicznej z apelem o przywrócenie do pracy dziennikarzy Pana Michała Rachonia i Pana Krystiana Krawiela. Uznajemy odsunięcie ich od pełnienia obowiązków za niesprawiedliwą i nieuzasadnioną sankcję godzącą w swobodę wypowiedzi

- zaznaczają opozycjoniści w liście do władz TVP.

W takiej sytuacji czujemy się w obowiązku zabrać stanowczo głos - walczyliśmy o wolność słowa w czasach komunistycznych, niektórzy z nas za opór wobec władzy stosującej cenzurę zapłacili bardzo wysoką cenę. Nie możemy bierni przyglądać się sytuacji, w której uczciwy, rzetelny dziennikarz, laureat Nagrody Głównej Wolności Słowa za odważne przeciwstawienie się zmowie milczenia mediów podczas zeznań prezydenta Bronisława Komorowskiego, jest w wolnej Rzeczypospolitej karany za przeciwstawianie się kłamstwu i manipulacji

- czytamy dalej w apelu.

Pod listem podpisali się: Joanna i Andrzej Gwiazdowie, Krzysztof Wyszkowski, Andrzej Rozpłochowski, Ryszard Majdzik, Andrzej Kołodziej, Tomasz Moszczak, Adam Borowski, Stanisław Fudakowski, Stanisław Szukała, Alojzy Pietrzyk i Andrzej Szkaradek.

facebook.com/Ryszard Majdzik

[polecam:https://niezalezna.pl/254998-centrum-monitoringu-wolnosci-prasy-w-obronie-rachonia-apel-o-przywrocenie-do-pracy] Wcześniej apel o przywrócenie do pracy Michała Rachonia i Krystiana Krawiela wystosowało Centrum Monitoringu Wolności Prasy. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: facebook.com, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl