„Kolej na Ewę” to hasło PO, odnoszące się do akcji objeżdżania Polski pociągami przez premier. Hasło natychmiast zostało obśmiane przez internautów. Teraz do ich grona dołączyła Monika Olejnik, która z okazji „kolejowej podróży” zaproponowała dla Ewy Kopacz przezwisko.

Ewa Kopacz ma nową ksywkę – Eva Peron. Premier po Polsce podróżuje koleją :)” – napisała Olejnik na Facebooku. Wpis rozchodzi się po społecznościowym portalu bardzo szybko.


fot. facebook.com/Monika Olejnik/print screen

„Kolej na Ewę”, tak to sobie wymyśliliśmy – mówiła w sobotę rano Ewa Kopacz, opowiadając o swoich planach objechania Polski koleją. A na Twitterze hashtag #KolejNaEwę miał stać się hasłem skupiającym uwagę internautów. Stał się jednak przyczyną kpin, o czym informowaliśmy: Nowe hasło Platformy "Kolej na Ewę" już wyśmiane przez internautów. ZOBACZ memy

Wygląda na to, że co nowy pomysł Platformy, to kolejna klapa. Podobnie było np. w przypadku hasła PO, które pojawiło się przy okazji czerwcowej konwencji partii, czyli „Punkt zwrotny”. Wtedy również internauci mieli mnóstwo dobrej zabawy wymyślając, co może się pod sloganem kryć.