PILNE! Platforma tonie, a ministrowie uciekają. Kopacz wymienia rząd

Głęboki kryzys Platformy Obywatelskiej – tak słabych notowań partia nie miała już bardzo dawno.

Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska
Głęboki kryzys Platformy Obywatelskiej – tak słabych notowań partia nie miała już bardzo dawno. Żeby ratować tonącą Platformę i swój tymczasowy rząd Ewa Kopacz zdecydowała się na desperacki ruch – ucieczkę do przodu. W czasie konferencji prasowej premier poinformowała, że wymienia część ministrów.

Rezygnację złożyli ministrowie: Bartosz Arłukowicz, Andrzej Biernat, Włodzimierz Karpiński, wiceministrowie Rafał Baniak, Stanisław Gawłowski i Tomasz Tomczykiewicz, a także Jacek Rostowski. To nie koniec, Radosław Sikorski zadeklarował, że zrezygnuje z funkcji marszałka Sejmu.

Kopacz oświadczyła również, że nie przyjmie sprawozdania prokuratora generalnego Andrzeja Seremeta.

Na koniec krótkiego wystąpienia Kopacz postanowiła przeprosić za to, co wyborcy PO usłyszeli na taśmach prawdy. – W imieniu Platformy Obywatelskiej bardzo serdecznie przepraszam – powiedziała.

Już po konferencji prasowej rezygnację z funkcji koordynatora służb specjalnych złożył także Jacek Cichocki.

Wyciek akt z afery podsłuchowej do internetu wywołał zamieszanie w szeregach rządowych. Wczoraj Ewa Kopacz przeprowadziła naradę z szefami MSW, MON, Ministerstwa Sprawiedliwości i koordynatorem do spraw służb specjalnych.

Dokumentacja śledztwa w sprawie afery podsłuchowej zaczęła trafiać do sieci w poniedziałek wieczorem.  W aktach jest wszystko – zeznania podejrzanych i pokrzywdzonych, fotografie sprzętu podsłuchowego, odręczne zapiski kelnerów, a także szczegółowe dane osobowe przesłuchiwanych osób – adresy, numery PESEL, m.in. szefa CBA Pawła Wojtunika.

Po przegranych wyborach prezydenckich gwałtownie spada poparcie dla Platformy Obywatelskiej. Najnowsze badanie TNS dla "Wiadomości" przeprowadzone w ostatnich dniach pokazuje, że zdecydowanym zwycięzcą będzie PiS. Prawo i Sprawiedliwość uzyskałoby 32 proc. poparcia, Platforma Obywatelska – 24 proc., a Ruch Pawła Kukiza – 20 proc.

 

Źródło: niezalezna.pl

plk,mn
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo