Wyszukiwanie

Wpisz co najmniej 3 znaki i wciśnij lupę
Polska

IMGW wydało ostrzeżenia 2. stopnia. Tam upał będzie największy

Instytut Meteorologii I Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia 2. stopnia przed upałem dla części woj. lubuskiego i dolnośląskiego. W najbliższych dniach temperatury przekroczą tam 30 st. C w cieniu.

IMGW przekazało, że w środę (24.06) maksymalne temperatury będą się wahać w okolicach 30 st. C. W czwartek (25.06) przekroczą ten próg i sięgną blisko 35 st. C

Noce będą równie ciepłe, chociaż miejscami temperatura może spaść o niemal połowę. Będzie ona wynosiła od 16 do 19 st. C.

W związku z prognozami Instytut wydał ostrzeżenia meteorologiczne 2. stopnia przed upałem dla części woj. lubuskiego i dolnośląskiego. Będą one obowiązywać od środy godz. 13.00 do piątku (26.06) do godz. 20.

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa radzi, by w związku z upałami:

  • ograniczyć przebywanie na słońcu
  • pić dużo niegazowanej wody
  • założyć nakrycie głowy 
  • nie zostawiać dzieci i zwierząt w samochodzie
  • stosować kremy z filtrem UV

 

Źródło: niezalezna.pl

Wesprzyj niezależne media

Ten materiał powstał dzięki wsparciu Czytelników. Pomóż nam pisać dalej

AKTUALNE PETYCJE

NAJNOWSZE Polska