Wymowna nieobecność. Gdzie jest Komorowski i Sikorski? Na pewno nie w Wilanowie

W pałacu w Wilanowie Andrzej Duda odebrał akt wyboru na urząd Prezydenta RP.

twitter.com/MichalOlech

W pałacu w Wilanowie Andrzej Duda odebrał akt wyboru na urząd Prezydenta RP. W uroczystości wzięły udział najważniejsze osoby w państwie. Brakowało ustępującego prezydenta Bronisław Komorowski. Wysłał zastępstwo.

Jak informowaliśmy już wcześniej na łamach portalu niezalezna.pl, w uroczystości w Pałacu w Wilanowie wzięli udział najważniejsze osoby w państwie, premier Ewa Kopacz, wicepremier Tomasz Siemoniak, przedstawiciele Sejmu i Senatu oraz współpracownicy Andrzeja Dudy i jego rodzina.

Obecni byli najważniejsi politycy Prawa i Sprawiedliwości - prezes Jarosław Kaczyński, wiceszefowie partii oraz członkowie komitetu politycznego.

W Wilanowie nie były też marszałka Sejmu Radosława Sikorskiego. Na uroczystości nie przybył również ustępujący prezydent Bronisław Komorowski. Do Wilanowa wysłał on jedynie szefa swojej kancelarii Jacka Michałowskiego.

Uroczystość rozpoczyna się o 12.00.

Andrzej Duda został prezydentem Rzeczypospolitej uzyskując 51,55 proc. poparcia. Na Bronisława Komorowskiego oddało swój głos 48,45 proc. wyborców.

Andrzej Duda zwyciężył wybory prezydenckie zdobywając 8 630 627 głosów, podczas, gdy głos na Bronisława Komorowskiego oddało 8 112 311 osób. Kandydat zwyciężył w 199 powiatach (w tym 25 miast na prawach powiatu). Natomiast Bronisław Komorowski cieszył się największym poparciem w 181 powiatach (w tym 41 miast na prawach powiatu).

 

Źródło: TVN24,niezalezna.pl,PKW.gov.pl

rz
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo