Wczoraj Tomasz Lis - wraz z aktorem Tomaszem Karolakiem - przy publiczności ponad 2 mln telewidzów zacytował rzekome wpisy córki Andrzeja Dudy na portalu społecznościowym - w rzeczywistości całkowicie zmyślone z fałszywego konta. - To wstrętne, nie pozwolę na takie traktowanie mojej rodziny – stwierdził dziś stanowczo Andrzej Duda. Jak podało Radio Zet, TVP ma przeprosić kandydata PiS za obrazę jego rodziny w głównym wydaniu "Wiadomości". Również Lis dziś osobiście przeprosił Andrzeja Duda.
 

Kłamliwe zarzuty postawił wczoraj Lis córce Andrzeja Dudy, podczas swojego programu. Wątek podchwycił również obecny w studio aktor Tomasz Karolak. Oboje, jako pretekstu do ataku na Kingę Dudę, użyli wpisu z fałszywego konta, które nie wiadomo kto prowadzi - by ją zdyskredytować:
 
- Jeśli panowie Lis i Karolak mają chociaż trochę honoru, to przeproszą moją córkę w TV, w porze wysokiej oglądalności. Pan Karolak rzuca kłamstwami, obraża moją córkę, a jest w komitecie honorowym PBK. Taki ma koło siebie „honor” PBK – mówił dziś podczas konferencji prasowej Andrzej Duda, pytany o skandal.


 
Wczoraj zachowanie Lisa wywołało oburzenie m.in. dziennikarzy, internautów. Ostro zareagował również sztab wyborczy kandydata PiS. Zarówno Tomasz Lis, jak i Tomasz Karolak wczoraj przeprosili za haniebne zachowanie, tyle że… na Twitterze.
 
Dziś w wyniku presji społecznej, zarząd TVP postanowił przeprosić Andrzeja Dudę w głównym wydaniu wiadomości. Tomasz Lis osobiście przeprosił kandydata PiS na najwyższy urząd w państwie. Dziennikarz telewizji publicznej spotka Andrzeja Dudę w momencie, kiedy polityk wychodził po wywiadzie, którego udzielił gazecie „Fakt”.
 
Ciekawie, jak będą wyglądały przeprosiny TVP. Padną z ust małżonki Lisa – Hanny?