Z OSTATNIEJ CHWILI

Premier Morawiecki w Kijowie: W tej wojnie wywołanej przez Rosję może być tylko jeden wynik - albo Ukraina wygra albo przegra cała Europa • • • Premierzy Polski, Ukrainy i Litwy podpisali w sobotę w Kijowie wspólną deklarację, w ramach Trójkąta Lubelskiego • • • Premier Morawiecki w Kijowie: wzywamy cały wolny świat, by wspierał Ukrainę • • •

Wiemy już co Platforma myśli o górnictwie. Bieńkowska: "Tam jest, kur..., banda na bandzie"

Bronisław Komorowski wybiera się dzisiaj na Śląsk, aby szukać tam poparcia.

Zbyszek Kaczmarek
Bronisław Komorowski wybiera się dzisiaj na Śląsk, aby szukać tam poparcia. Ponieważ ogromna część mieszkańców Katowic, Chorzowa, Zabrza i innych miast utrzymuje się z górnictwa, warto zacytować słowa byłej wicepremier rządu Donalda Tuska.

Tygodnik "Do Rzeczy" ujawnia dzisiaj treść rozmowy pomiędzy szefem CBA Pawłem Wojtunikiem a wicepremier Elżbietą Bieńkowską, do której nagrania dotarł Cezary Gmyz. Najwięcej emocji wywołał fragment o spalonej budce przed ambasadą Rosji, ale to nie jedyny wątek.

Są cytaty z rozmowy Bieńkowska-Wojtunik. "I tak samo poszli, spalili budkę pod ambasadą"

Wojtunik i Bieńkowska dyskutowali również o kondycji polskiego górnictwa. W dość niewybrednych słowach - co zresztą nie powinno dziwić, bo była wicepremier (a dziś ważny urzędnik w Brukseli) niemalże chwaliła się, że potrafi "rzucić mięsem".Bieńkowska była wicepremier i odpowiadała za sprawy gospodarcze, a jak wyglądał nadzór nad górnictwem. Sama to dosadnie określiła.

- Prawda jest taka, że właściciel, czyli Ministerstwo Gospodarki, generalnie w dupie miało całe górnictwo przez całe siedem lat. Były pieniądze, a oni, wiesz, pili, lulki palili, swoich ludzi poobstawiali, sam wiesz, ile zarabiali i nagle pierdyknęło - stwierdziła w rozmowie z Wojtunikiem.

- Tam jest, kurwa, banda na bandzie. Jest jedna banda profesorów, druga związkowców, trzecia banda zarządzających, czwarta banda… (…) firm, które z tego świetnie żyją - podsumowała.

Ta taśma dedykowana politykom PSL. ​Wojtunik o Burym: „skur…el”, Bieńkowska o Piechocińskim: „debil”

Bronisław Komorowski ma odwiedzić dzisiaj między innymi Katowice, aby wziąć udział w konwencji wyborczej i pewnie będzie zapewniał z jaką troską myśli o górnikach.

 

 Źródło: Twitter,niezalezna.pl,Do Rzeczy

gb
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo