Cezary Gmyz dotarł do nagrania rozmowy Elżbiety Bieńkowskiej z Pawłem Wojtunikiem. Całość pojawiła się dziś w tygodniku „Do Rzeczy”. Portal 300polityka przytoczył fragmenty z tego spotkania. Szef CBA o Janie Burym mówił „skur...”, była wicepremier o Januszu Piechocińskim: „debil”.
 
Wczoraj informowaliśmy, że Paweł Wojtunik rzekomo spekuluje, że podpalenie budki przy ambasadzie policji sprzed dwóch lat było prowokacją polskiej policji. Na nagraniu Wojtunik mówi, że to Bartłomiej Sienkiewicz, ówczesny szef MSW, nakazał podpalić budkę przy rosyjskiej ambasadzie podczas Marszu Niepodległości w 2013 r. CZYTAJ WIĘCEJ
 
Paweł Wojtunik mówiąc o kontroli przeprowadzonej w jednym z ministerstw, niewybrednie wyrażał się o Janie Burym – przewodniczącym Klubu Parlamentarnego Polskiego Stronnictwa Ludowego.
 
Paweł Wojtunik: Jakie ja przeszukania zrobiłem dwa dni temu… W ministerstwie… U Kluzikowej.
Elżbieta Bieńkowska: Kluzikowa mnie działa na system…
P.W.: Ona jest w porządku, tylko ma jedną wadę polityczną, ona się z tym Burym zadaje.
E.B.: Ona się zadaje z Burym?
P.W.: Teraz może mniej, ale Buremu się wydaje, że ona się zadaje, że go słucha. Ma skurwiel…
E.B.: Mnie się wydaje, że ona wie, kto to jest Bury.
P.W.: On się na nią powołuje…
 
Bieńkowska nie była lepsza. Mówiąc o Pendolino określiła wicepremiera Piechocińskiego mianem „debila”.

E.B.: Teraz mamy cały czas jazdę z tym Pendolino, nie… Ale wiesz… Ja mówię no nie, utną mi język w grudniu, bo ja cały czas mówię: w grudniu Pendolino pojedzie po polskich torach… Według mnie… Z naszej strony nie ma wyjścia… A głupi Piechociński po prostu to chyba wiesz… Debil jeden… Ale stary, on się o tym pięć razy wypowiedział, wiesz, i podkręca temat, rozumiesz? Podkręca temat, że za mną gonią z mikrofonami co z Pendolino… I to jest no niestety najgorsze.
P.W.: Pendolino, tak nie badając sprawy, to jest jedna rzecz słaba. Generalnie Alstom ma problemy wszędzie i Alstom już miał problemy.