Żenujący spektakl w wykonaniu władzy. Zamieszanie wokół żałoby narodowej

Radosław Sikorski zapowiedział, że w związku ze śmiercią polskich turystów w Tunisie, zostanie prawdopodobnie ogłoszona żałoba narodowa.

flickr.com/photos/polandmfa
Radosław Sikorski zapowiedział, że w związku ze śmiercią polskich turystów w Tunisie, zostanie prawdopodobnie ogłoszona żałoba narodowa. Marszałek już podjął decyzję o opuszczeniu flag państwowych do połowy masztu na budynku Sejmu. Jednak – jak podała na Twitterze Katarzyna Kolenda-Zaleska – prezydent jest przeciwny żałobie.

W „Faktach po Faktach”, na antenie TVN24, Radosław Sikorski powiedział, że w ataku terrorystycznym, do którego doszło w Tunisie, prawdopodobnie zginęło siedmiu Polaków. Dodał też, że w związku z tym w Polsce zapewne zostanie ogłoszona żałoba narodowa.

Poinformował również, że podjął już decyzję o opuszczeniu flag państwowych do połowy masztu na budynku Sejmu. – O ile wiem, będzie ogłoszona żałoba narodowa – powiedział też Sikorski.

Najwyraźniej jednak decyzja nie została skonsultowana z Bronisławem Komorowskim. Choć flagi na Pałacu Prezydenckim i Belwederze zostały opuszczone do połowy masztu, to Katarzyna Kolenda-Zaleska podała na Twitterze, że prezydent żałoby nie ogłosi.W obliczu tragedii to dość żenujący spektakl. Najwyżsi urzędnicy w kraju nie potrafią dojść do porozumienia nawet w tak wrażliwej sprawie.

W środę tuż po godz. 12.00 do tunezyjskiego parlamentu weszło dwóch terrorystów przebranych za żołnierzy lub w mundurach policji. Rozpoczęła się strzelanina, w której zginęła co najmniej jedna osoba. Następnie napastnicy wybiegli z parlamentu i weszli do sąsiadującego z nim budynku muzeum Bardo; tam również zaczęli strzelać. W sumie terroryści zastrzelili 19 osób, a ponad 20 ranili. Wśród zabitych i rannych są Polacy.

 


Źródło: twitter.com,TVN24,niezalezna.pl

plk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo