Grzegorz Braun skazany. Po 6 latach sąd ogłosił, że reżyser pobił policjanta

SKANDAL! Grzegorz Braun winny stosowania przemocy wobec policjanta.

Robert Krauz/Gazeta Polska
SKANDAL! Grzegorz Braun winny stosowania przemocy wobec policjanta. Sędzia Krzysztof Korzeniowski z Sądu Rejonowego Wrocław-Śródmieście skazał go na karę ponad 3 tysięcy złotych grzywny.

Wyrok dotyczy procesu, który ciągnie się od ponad 6 lat. W 2008 roku, podczas jednej z manifestacji, Grzegorz Braun został poturbowany przez policjantów. Sprawę zgłosił do prokuratury. Zaraz po tym, podobny wniosek wpłynął ze strony policji, która oskarżyła go o znieważenie oraz pobicie funkcjonariusza. Pierwszy proces Brauna trwał 3,5 roku - reżyser został oczyszczony ze stawianych mu zarzutów. Sprawa jednak trafiła do apelacji i ponownie wróciła na wokandę – dziś reżyser został skazany.

W lipcu 2014 roku w związku z tą sprawą reżyser Grzegorz Braun został aresztowany. Zatrzymano go o godz. 8 we wrocławskim mieszkaniu na Krzykach. Skazany na karę tygodniowego aresztu po tym, jak opuścił salę podczas jednej z rozpraw w Sądzie Rejonowym we Wrocławiu. Był to jego protest wobec postępowania prowadzącego proces sędziego Krzysztofa Korzeniewskiego.

 

 Źródło: niezalezna.pl

Magdalena Piejko
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo