Wojciech Czuchnowski – dziennikarz „Gazety Wyborczej” oraz Piotr Stasiński – zastępca redaktora naczelnego tejże gazety, otrzymali ex eaquo niechlubną nagrodę Hieny Roku 2014, przyznawaną przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich. Za pozbawione empatii oraz solidarności zawodowej wypowiedzi po zatrzymaniu dziennikarzy w siedzibie PKW.
 
Hiena Roku przyznawana jest corocznie od 1999 roku dziennikarzowi, który wyróżnił się szczególną nierzetelnością i lekceważeniem zasad etyki dziennikarskiej.

Tak właśnie postąpili wspomnienie dziennikarze, opisując zatrzymanie kolegów po fachu w siedzibie Państwowej Komisji Wyborczej.Hienę Roku 2014 przyznano za lekceważące i pozbawione empatii oraz zawodowej solidarności wypowiedzi na temat zatrzymania i aresztowania dziennikarzy, którzy wykonywali swoje obowiązki zawodowe w miejscu i w czasie protestu w siedzibie Państwowej Komisji Wyborczej w Warszawie 20 listopada ubiegłego roku” – podało Radio Wnet.
 
Zatrzymanie dziennikarzy w PKW było bezprawne – przyznał to sam sąd. Prokuratura wszczęła również śledztwo ws. przekroczenia uprawnień przez funkcjonariuszy policji.
 
Czuchnowski i Stasiński publicznie deprymujący postawę dziennikarzy relacjonujących wydarzenia w PKW, dyskredytowali ich w oczach społeczeństwa. Nie było podstaw do takiej oceny. W konsekwencji działanie dziennikarzy „Wyborczej” prowadzi do podziałów w środowisku dziennikarskim oraz do obniżenia wiarygodności zawodu dziennikarza.

Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich przyznając „nagrodę” pragnie napiętnować autorów publikacji prasowych, radiowych, telewizyjnych lub internetowych przynoszących dyshonor wiarygodnym środkom przekazu.