Fałszerstwo w Płońsku? Kandydat dostał ponad 600 głosów. Prawie 500, to głosy… nieważne

  

Do Prokuratury Rejonowej w Płońsku wpłynęło pismo KWW Przymierze Rozwoju Powiatu Płońskiego, dotyczące możliwości popełniania fałszerstwa przez obwodowe komisje wyborcze. Około 80 proc. głosów oddanych na jednego z kandydatów tego komitetu okazała się głosami nieważnymi.

Jacek Sokołowski, który startował do rady powiatu w okręgu wyborczym nr 5 – obejmującym gminę Płońsk, Dzierzążnia i Załuski – otrzymał w sumie 634 głosy. Po przeliczeniu okazało się, że aż 496 głosów oddanych na niego, to głosy nieważne – podał „Nowy Kurier Płoński”.

Pełnomocnik KWW Przymierze Rozwoju Powiatu Płońskiego Stanisław Kamiński w uzasadnieniu wniosku do prokuratury pisze m.in.: ,,Po wywieszeniu przez obwodowe komisje protokołów głosowań, z zestawień w nich zawartych, nasz kandydat na radnego do Rady Powiatu Jacek Sokołowski otrzymał około 80 proc. głosów nieważnych, czego nie odnotowali równorzędni kandydaci z konkurencyjnych list”.

Według Kamińskiego, „jedynym logicznym wyjaśnieniem zaistniałego stanu rzeczy jest podejrzenie popełnieniu przestępstwa poprzez sfałszowanie wyników wyborów”. Jak dodaje, „dziwnym i zaskakującym oraz sprzecznym z obowiązującym prawem jest fakt, iż przewodniczącymi komisji obwodowych byli z nadania wójta pracownicy Urzędu Gminy w Płońsku”.

Sam Sokołowski przytacza w rozmowie z „Nowym Kurierem Płońskim” taki przykład: – Reklamowałem się w sąsiednich gminach. W gminie Załuski jeden z panów rozwieszał moje plakaty, mówiąc mi, że solidarnie, wspólnie z żoną na mnie zagłosuje. Zdziwiony dzwoni do mnie na drugi dzień przyznając, że nie rozumie tego, co się stało, bo zagłosował tak jak deklarował, a w protokole był zaznaczony tylko jeden głos oddany na moją osobę.

Co na to prokuratura? Zastępca prokuratora rejonowego w Płońsku Marek Sybicki zapewnia, że sprawa zostanie wyjaśniona, ale jednocześnie zastrzega: – Nie jest tak, że głos nieważny z automatu rozpatruje się jako popełnienie przestępstwa, tym bardziej, iż sprawa dotyczy tendencji ogólnokrajowej, czyli dużej ilości głosów nieważnych
 
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: nowykurierplonski.pl,niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Zarekwirowano przemycone papierosy

/ nadbuzanski.strazgraniczna.pl/

  

Przemycone papierosy wartości ponad 80 tys. zł zarekwirowali funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej podczas kontroli drogowej w pobliżu Siedlec (Mazowieckie). Jedna osoba została zatrzymana.

Papierosy ujawnili strażnicy graniczni z placówki w Sławatyczach (Lubelskie), którzy prowadząc działania kontrolne w regionie, uzyskali informację o pojeździe przewożącym znaczne ilości kontrabandy z województwa lubelskiego do mazowieckiego – powiedział rzecznik Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej Dariusz Sienicki.

Strażnicy graniczni wraz z policjantami z Siedlec zatrzymali samochód marki Dacia w miejscowości Zbuczyn (pow. siedlecki). Okazało się, że jest w nim ponad 5,8 tys. paczek papierosów przemyconych zza wschodniej granicy, o wartości ponad 80 tys. zł.

"Kierowca pojazdu, obywatel Polski, przyznał, że papierosy były jego własnością. Skupywał je od przemytników, tzw. mrówek, którzy przenieśli je przez granicę. Chciał je odsprzedać z zyskiem w głębi kraju"

– powiedział Sienicki.

Mężczyzna został zatrzymany, będzie odpowiadał przed sądem za przestępstwo skarbowe, grozi mu wysoka grzywna.

W ubiegłym roku funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej nie dopuścili do wprowadzenia na krajowy rynek ponad 1,3 mln paczek papierosów z przemytu o wartości ponad 18 mln zł – podał Sienicki.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl