Rosyjscy terroryści transportują system obrony przeciwlotniczej BUK. ZOBACZ ZDJĘCIA I FILM!

Wczoraj zestrzelono malezyjski samolot pasażerski z 298 osobami na pokładzie. Dokonano tego najprawdopodobniej za pomocą systemu rakietowego "BUK".

twitter.com/euromaidan
Wczoraj zestrzelono malezyjski samolot pasażerski z 298 osobami na pokładzie. Dokonano tego najprawdopodobniej za pomocą systemu rakietowego "BUK". W sieci pojawił się film pokazujący transportery opancerzone, czołgi, ciężarówki z ciężkim karabinem maszynowym oraz lawetę z systemem obrony przeciwlotniczej "BUK"na drodze między miastami Torez i Śnieżne na Ukrainie. W dniu tragedii około godz. 13:30 w tym rejonie odnotowano obecność kolumny terrorystów.
 

Portal sprotyv.info przedstawia zdjęcia rosyjskich terrorystów, którzy transportowali system rakietowy "Buk". Opisuje, że w konwoju jechały 3 czołgi, dwa transportery opancerzone, ciężarówka z bojownikami i ciężarówki z ciężkim karabinem maszynowym, a także - ciężarówka laweta, na której był transportowany systemu obrony przeciwlotniczej "Buk".


 
BUK to system kierowanych rakiet ziemia–powietrze opracowanych w ZSRS w 1979 r. System ten został zaprojektowany w celu zwalczania trudnych do przechwycenia celów takich jak manewrujące samoloty, śmigłowce czy pociski typu Cruise. Przy projektowaniu systemu zwrócono także uwagę na odporność na zakłócenia.
 
Jak podkreślają eksperci, systemu BUK nie mogli obsługiwać przypadkowi ludzie. Osoby używające go musiały przejść przynajmniej roczny trening wojskowy.
 
Zobacz filmy 

 


Źródło: twitter.com,TVN24,niezalezna.pl,protyv.info

mg
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo