Żakowski chce zaklejenia zdjęcia na okładce "Resortowych dzieci". Co na to internauci?

Jacek Żakowski chce, by na okładce książki "Resortowe dzieci" zaklejono jego zdjęcie.

Tomasz Adamowicz/Gazeta Polska
Jacek Żakowski chce, by na okładce książki "Resortowe dzieci" zaklejono jego zdjęcie. Jak tłumaczy - fotografia nasuwa "sugestię niezgodną z prawdą" i nie ma uzasadnienia w fragmentach książki, które go dotyczą. Internauci podsunęli pomysł, jak można zmienić okładkę bestsellera - ale nie wiadomo, czy koncepcja ta spodobałaby się Żakowskiemu i jego kolegom...

Dziennikarz w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" ujawnił, że zamierza pozwać wydawcę "Resortowych dzieci". Żakowski chce, by zaklejono jego zdjęcie, a także domaga się przeprosin i 20 tys. zł.

Jak czytamy w "Wyborczej" - publicysta "zdecydował się na ten ruch, bo okładkowe zdjęcie sugeruje jego (lub jego rodziców) powiązania z byłymi władzami czy służbami PRL. A już sama treść książki opisuje tylko próby inwigilacji Żakowskiego przez Służbę Bezpieczeństwa".

Dorota Kania, współautorka książki, odpowiada: - To próba cenzury prewencyjnej. Określenie "resortowe dzieci" nie ogranicza się przecież tylko do więzów krwi, ale także do powiązań ideowych i mentalnych.

Internaucji zdążyli już wyśmiać żądania Żakowskiego. Na Twitterze pojawiła się okładka "Resortowych dzieci" z zaklejonym zdjęciem dziennikarza i innych bohaterów publikacji - ale ta koncepcja graficzna nie spodobałaby się raczej Jackowi Żakowskiemu...A książka - wściekle atakowana przez dziennikarzy mainstreamu - sprzedaje się coraz lepiej. Jest już na 3. miejscu listy bestsellerów Empiku.

 

 Źródło: niezalezna.pl,Gazeta Wyborcza

wg
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo