Uczył Morawieckiego, teraz go krytykuje. Internauci pytają: jakie były lekcje WOS w czasach PRL?

Wrocławska "Wyborcza" przeprowadziła rozmowę z Markiem Jędrychowskim, nauczycielem Historii i Teraźniejszości w IX Liceum Ogólnokształcącym przy ul. ks. Skargi we Wrocławiu. Jędrychowski twierdzi, że uczył Morawieckiego WOS-u w 3. i 4. klasie liceum (czyli w latach 80., kiedy obowiązywała konstytucja PRL), po latach krytykuje go jako premiera, zarzucając mu, że ma "problem z trójpodziałem władzy".

Mateusz Morawiecki
Maciej Luczniewski/Gazeta Polska

Nauczyciel, który w przeszłości miał uczyć premiera Mateusza Morawieckiego wiedzy o społeczeństwie, postanowił udzielić wywiadu "Wyborczej". - Był spokojny, cichy, rzeczowy i konkretny - wspominał obecnego szefa rządu. Ale miał też sporo zastrzeżeń, nie szczędząc mu krytyki.

- Chciałbym, by Mateusz Morawiecki przestał unikać swojej szkoły i nas odwiedził, by porozmawiać. Choć nie byłaby to przyjemna rozmowa

- mówił Marek Jędrychowski w rozmowie z "Wyborczą". Nauczyciel krytykował obecnego premiera: - Podstawowy błąd premiera to brak zrozumienia istoty demokracji i roli opozycji, a przecież sam ma to doświadczenie polityczne z minionych lat.

Powstało jednak pytanie: czego pan Jędrychowski uczył Mateusza Morawieckiego, skoro wszyscy wiedzą, jak wyglądały lekcje WOS w czasach słusznie minionego ustroju. - O jakiej demokracji uczył go jego nauczyciel WOS? - dociekają internauci. 

Rzeczywiście, gdy Mateusz Morawiecki chodził do liceum na lekcje z panem Jędrychowskim, były to - delikatnie mówiąc - trochę inne czasy. W konstytucji PRL zapisano m.in. przyjaźń ze Związkiem Radzieckim. Czy o tym także było na lekcjach?

 

 Źródło: niezalezna.pl

#wyborcza #Marek Jędrychowski #Mateusz Morawiecki

mk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo