Hit! TVN krytykuje wypowiedź prezesa PiS o kobietach. A jeszcze niedawno promowali kampanię społeczną na ten temat

Mniej więcej rok temu TVN promował kampanię społeczną "Spełnione Toasty", która dotyczyła uzależnienia od alkoholu, z którym coraz częściej zmagają się kobiety. Teraz, stacja ta przewodzi w nakręcaniu spirali nienawiści i śmiechu z powodu ostatniego wystąpienia Jarosława Kaczyńskiego w Ełku na ten sam temat... Krótka pamięć stacji dziwi tym bardziej, że w spocie do kampanii wystąpiła jedna z gwiazd TVN - Dorota Wellman.

pixabay.com/Concord90//fakty.tvn24.pl//twitter.com

Dokładnie 27 listopada ubiegłego roku na stronie fakty.tvn24.pl ukazał się artykuł promujący kampanię "Spełnione Toasty". W filmie, który powstał w celu ostrzegania młodych kobiet przed nałogiem alkoholowym, wypowiada się wiele celebrytów, dziennikarzy ze środowiska powiązanego z TVN. Są to chociażby Natalia Kukulska czy Dorota Wellman. 

"Statystyki są bezlitosne - alkoholu nadużywa, lub jest uzależnionych, aż 1,5 miliona Polek. Damskie zdrowie alkohol niszczy szybciej niż męskie"

- pisał wówczas tvn24.pl, promując kampanię. Spot został również wyemitowany w "Faktach" na antenie TVN.

Rok temu jedno, teraz drugie - cały TVN

Dziś rano, na Twitterze, szef tvp.info - Samuel Pereira zamieścił wpis, w którym pyta: "TVN robi z widzów wariatów, czy generalnie ma ich za głupków?". 

Do wpisu dołączone zostało nagranie z urywkami z TVN24, na którym Beata Sadowska - znana dziennikarka w programie "Wstajesz i weekend", odnosi się do słów prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. W tle lecą przebitki kampanii, którą jeszcze nie tak dawno promowała stacja. Przypomnijmy, kilka dni temu w Ełku lider partii rządzącej poruszył temat dzietności w Polsce. Wskazał również na przyczyny, dlatego wskaźnik urodzeń jest tak niski. 

"Jeżeli na przykład utrzyma się taki stan, że do 25 roku życia dziewczęta, młode kobiety, piją tyle samo co ich rówieśnicy, to dzieci nie będzie"

- mówił.

To najwyraźniej nie spodobało się stacji wspierającej opozycję. Sadowska, odnosząc się do tych słów, stwierdziła:

"Mnie to poruszyło, mnie to bardzo zasmuciło. Na litość boską, trzeba brać odpowiedzialność za swoje słowa. Bo my (kobiety red. dop.) jesteśmy puchem marnym, jesteśmy takie słabe i po 2 latach stajemy się alkoholiczkami"

- mówiła w prześmiewczym tonie.

Wypowiedź Jarosława Kaczyńskiego określiła jako "nieznajomość faktów albo celowa manipulacja faktami".

"Padły różne statystyki, badania, ale bez podania daty tych badań"

- stwierdziła.

Poniżej film promujący kampanię społeczną "Spełnione Toasty", która promował TVN.

Zapraszamy do wzięcia udziału w naszej sondzie!

 


SONDA
Wczytuję sondę...


Źródło: niezależna.pl, fakty.tvn24.pl, twitter.com

 

#TVN #Polska #polityka #Jarosław Kaczyński #Prawo i Sprawiedliwość #PiS #alkohol #kobiety

Anna Zyzek
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo